سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

رشد هفت درصدی ارائه خدمات فنی مهندسی

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در امور فنی مهندسی از ارائه سه هزار و ۷۳۴ مورد خدمات فنی مهندسی به چاه های نفت و گاز در شش ماه نخست امسال خبر داد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضاخوشایند اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال سه هزار و ۷۳۴ مورد خدمات فنی مهندسی شامل نمودارگیری، چاه پیمایی، نمودارگیری از سیال حفاری، لوله مغزی سیار، اسیدکاری ویژه و گسترده، تزریق پذیری، حفاری با هوا، لوله گذاری چاه، حفاری فروتعادلی، نصب آویزه، آزمایش و بهره دهی چاه ارائه شده است.

به گفته وی، تمامی خدمات فنی و مهندسی بر اساس استانداردهای روز و با توجه به نیاز شرکت های متقاضی انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ( سه هزارو ۴۸۸ مورد) از رشد هفت درصدی برخوردار بوده است.
وی در تشریح جزییات خدمات فنی و مهندسی شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به گستره ارائه این خدمات از شمالی ترین مناطق کشور (خانگیران) تا حوزه های نفتی جنوب غربی، مناطق مرکزی و در تمامی استان های نفت خیز کشور گفت: این معاونت با ارائه یک بسته کامل، متنوع ترین خدمات فنی مهندسی را با تجهیزات پیشرفته و متخصصان مجرب ارائه می دهد و نقش اساسی در تکمیل چاه های نفت و گاز و بهره برداری از میدان های نفتی کشور دارد.
خوشایند به توان فنی ملی حفاری در ارائه خدمات جنبی به چاه های نفت و گاز اشاره کرد و گفت: ارائه هر کدام از این سرویس ها، نیازمند دانش فنی، کارشناسان توانمند و داشتن تجهیزات مناسب است که شرکت ملی حفاری ایران در این سه دهه در ارائه بسته کامل خدمات فنی مهندسی کاملاً موفق عمل کرده است.
انجام ۲۰ هزار و ۱۴۸ متر حفاری انحرافی و افقی در نیمه نخست سال ۹۲
وی شرکت ملی حفاری ایران را بزرگترین تامین کننده خدمات جنبی کشور خواند و گفت: در طی ۶ ماه گذشته نیز ۲۰ هزار و ۱۴۸ متر حفاری انحرافی و افقی در قالب ۴۱ حفره تحقق یافته است.
خوشایند ادامه داد: به همت متخصصان شرکت ملی حفاری ایران، در مدت زمان یاد شده، یکهزار و ۱۶۸ متر مغزه از لایه های مختلف زمین و سنگ مخازن نمونه برداری انجام شده و به منظور بررسی بیشتر میدان های نفت و گاز در اختیار شرکت های متقاضی قرارداده شده است.
ارائه ۲ هزار و ۴۷ مورد خدمات فنی و مهندسی به مناطق نفت خیز جنوب
وی افزود : در سال جاری با به کارگیری ۲ مجموعه تجهیزات حفاری فروتعادلی ( UBD ) در شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب نیز، هشت عملیاتUBD کامل و ویژه به متراژ یکهزار و ۶۲۵ متر انجام شده است؛ این در حالی است که تعداد ۴۴ دستگاه حفاری این شرکت در اختیار مناطق نفت خیز است و طی شش ماهه گذشته ۲ هزار و ۴۷ مورد خدمات جنبی به این ارائه شده است.
خوشایند به عملیات تعمیر و احیای چاه های نفت و گاز اشاره کرد و گفت: در نیمه نخست امسال با استفاده از دستگاه های لوله مغزی سیار، ۲۱۹ حلقه چاه تعمیر و تکمیل شد که این امر در احیا، ایجاد ظرفیت و افزایش تولید نفت بسیار حائز اهمیت بوده است.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در امور فنی مهندسی تصریح کرد: هم اکنون این شرکت، افزون بر تامین خدمات فنی و مهندسی مورد نیاز با استفاده از ۶۸ دستگاه ملکی و ۶ دستگاه استیجاری به شرکت های مناطق نفت خیزجنوب، نفت مناطق مرکزی، مدیریت اکتشاف، مهندسی توسعه نفت، فلات قاره، شرکت نفت و گاز پارس (پروژه فاز یک ، ۱۴، ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی) و  تمامی شرکت های خصوصی خدمات مورد نیاز را ارائه می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۴۷۶۹۰ بازدید