سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

اولین واحد ترانس اصلی فاز ۱۴ پارس جنوبی

اولین واحد ترانس اصلی که تامین و تقسیم کننده برق پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی است تا یک ماه دیگر به سمت این پالایشگاه بارگیری و حمل خواهد شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، براساس اطلاعات دریافتی، با ورود ترانس اصلی و GIS به فاز ۱۴ پارس جنوبی، زیر ساخت های مربوط به بخش الکتریکال فراهم خواهد شد.
بر اساس این گزارش، تابلو GIS نیز به سمت  فاز ۱۴ پارس جنوبی بارگیری شده و تا یک ماه آینده وارد این فاز خواهد شد و با ورود تابلو GIS و اولین واحد ترانس اصلی توسط شرکت مپنا، کارهای مربوط به بخش الکتریکال پالایشگاه تا یک ماه آینده آغاز خواهد شد.
همچنین تجهیزات مربوط به کمپرسورهای تامین هوا که جز اقلام تحریم شده از سوی کشورهای غربی بود نیز دو هفته پیش وارد کارگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی شده است.
طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی به منظور تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، تولید سالانه ۱٫۰۵ میلیون تن گاز مایع، یک میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی و تولید روزانه ۴۰۰ تن گوگرد طراحی شده است.
پیمانکاران طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی را شرکت های؛ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی، مپنا، شرکت ایزو ایکو، ملی حفاری ایران، ماشین سازی اراک ، مدیریت طرح های صنعتی ایران و پایندان تشکیل می دهند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ شهریور ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۵۶۴۰۴ بازدید