سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

کیفیت و کمیت برنامه های امنیت اطلاعات…

مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران، برنامه های متعددی را برای ارتقای کمی و کیفی امنیت اطلاعات در قالب به کارگیری استانداردهای مصرف در حوزه امنیت در دست اجرا دارد. 
به گزارش خبرنگار NIOC، مجتبی صابری، رییس برنامه ریزی و کنترل پروژه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران در نشست تخصصی آشنایی با الزامات فنی درگاه و قابلیت استفاده و دسترسی دولت الکترونیکی که از سوی این مدیریت صبح امروز(دوشنبه؛۲۸ مردادماه) برگزارشد، با بیان این مطلب گفت: مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران در زمینه امنیت سایبری، با تعریف پروژه های متعدد در این زمینه بصورت جدی اقدام کرده است.
وی در تعریف تجارت الکترونیک گفت: این تعریف فرایند خرید، فروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت را شامل می شود.
صابری تاکید کرد:  اهمیت تجارت الکترونیک در حیطه فناوری اطلاعات باعث شده تا تدوین و اجرای قوانین و لوایح مورد نیاز در این عرصه همواره مد نظر مسئولان صنعت نفت باشد.
وی با بیان این که فناوری اطلاعات وارتباطات شرکت ملی نفت ایران، بصورت ماهانه سمیناری با هدف آشنایی کاربران این حوزه با آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات وارتباطات برگزار می کند، تصریح کرد: امیدواریم همراه با برگزاری این سمینارها، کاربران این حوزه بتوانند از نتایج آن استفاده کنند.
صابری همچنین فناوری را فرآیندی موثر در حوزه کسب و کار دانست و تاکید کرد:نقش فناوری اطلاعات در کسب و کار سنتی و انفعالی نیست؛ از اینرو با فعالیت در این حوزه می توان نظام کسب و کار را متحول کرد.
رییس برنامه ریزی و کنترل پروژه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران، ایجاد سامانه هوشمند کارت سوخت را نمونه بارز قدرت فناوری عنوان و تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران برای تحقق کامل برنامه های دولت الکترونیک پروژه های متعددی را تعریف کرده است.
وی گواهی نامه الکترونیکی، پروژه امنیت ISMS، ERP و سامانه تامین اکترونیکی کالای صنعت نفت را از جمله پروژه های فاوای نفت در راستای دولت الکترونیک معرفی کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *