سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

زمستان امسال، قطعی گاز نخواهیم داشت

عضو کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به احتمال قطعی گاز در زمستان گفت: بعد از بازدیدی که از طرح‌های پارس جنوبی داشتیم و همچنین ملاقاتی که با مسئولین این پروژه انجام گرفت و با توجه به پیشرفت‌های مناسب این پروژه، به نظر نمی‌رسد زمستان امسال برای تامین گاز در کشور مشکلی داشته باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جلیل جعفری بنه خلخال با اشاره به اینکه در زمستان امسال قطعی گاز در کشور نخواهیم داشت، افزود: در حال حاضر ۲۹۵ میلیون مترمکعب گاز شیرین از میادین گازی کشور استخراج می شود و در آینده نیز استخراج این محصول تا ۳۶۰ میلیون مترمکعب قابل افزایش است که به این ترتیب، قطعی گاز در کشور غیرممکن خواهد بود.
وی با بیان اینکه اکثر پالایشگاه‌های فازهای پارس جنوبی به بهره برداری رسیده است و تا ۸۰ درصد پیشرفت کابر داشته‌اند، تصریح کرد: با تکمیل ۱۰۰ درصدی پالایشگاه‌های پارس جنوبی، میزان تولید گاز شیرین در کشور افزایش خواهد یافت و نگرانی‌ها نیز به حداقل می رسد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: برخی کشورهای منطقه در میادین مشترک نفت و گاز پارس جنوبی در برداشت ذخایر از ایران جلوتر هستند، اما ایران نیز تا به حال پیشرفت‌های مثبت و سازنده‌ای در این خصوص داشته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۴۲۳۲۳ بازدید