سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

حفاری میدان نفتی یاران جنوبی کلید خورد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت مدیرعامل این شرکت از آغازعملیات حفاری در طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی خبر داد.

نادر قربانی با تاکید بر اینکه یاران جنوبی بخشی از میدان‌های آزادگان جنوبی و یاران شمالی است، پیش‌بینی کرد با توجه به تست چاه‌ها، روزانه نزدیک به ۵۰ هزار بشکه نفت از این میدان استحصال شود.

قربانی یادآور شد برای این میزان تولید نفت از یاران جنوبی باید حدود ۲۲ حلقه چاه در محل میدان حفاری شود و هم اکنون سه دکل حفاری در میدان نفتی یاران مستقر شده است که یک دکل از شرکت ملی حفاری ایران مشغول به حفاری است و حفاری دکل دوم ظرف یک هفته آغاز می گردد.

مدیرعامل شرکت متن سایر فعالیت‌های لازم جهت توسعه این میدان را مین‌روبی، احداث جاده وسلر ، دریافت مجوزهای زیست‌محیطی، انجام مشاوره‌های سطح‌الارضی و تحت‌الارضی، ساخت سیل‌بند، خطوط لوله انتقال نفت، احداث تاسیسات توزیع و انتقال برق و ساختمان‌های بهره‌ برداری و حفاری دانست.

گفتنی است یاران به عنوان یکی از میدان های مشترک ایران با عراق در منطقه غرب کارون قرار دارد که نفت این میدان برای تصفیه و پالایش به تاسیسات فرآیندی شرکت نفت و گاز اروندان در منطقه جفیر ارسال می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۴۷۸۷۱ بازدید