سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

اولین محصول صادراتی پالایشگاه NGL سیری …

حدود ۵۰ هزار بشکه میعانات گازی پالایشگاه NGL سیری که اولین محصول صادراتی این پالایشگاه نیز محسوب می شود، با موفقیت به پایانه شناور تبوک منتقل شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به سیری، میعانات گازی پالایشگاه NGL سیری به منظور تامین خوراک پالایشگاه منطقه لاوان و به مقصد لاوان، دیروز (پنجشنبه ۱۶ خردادماه) به پایانه شناور تبوک منتقل شد.
میعانات گازی پالایشگاه NGL سیری، اولین محصول از پنج محصول این پالایشگاه است که پس از طی مراحل تولید انبوه و ذخیره سازی به صادرات رسیده است.
این میعانات به عنوان یکی از با ارزش ترین و سود آورترین محصولات پالایشگاهی به شمار می رود.
بر اساس این گزارش، عملیات بارگیری اولین محصول (میعانات گازی) کارخانه پروژه NGL سیری، ساعت ۱۸؛ ۲۱ عصر روز چهارشنبه ( ۱۵ خرداد ماه) آغاز شد و در ساعت ۱۸؛۱۰ صبح روز پنج شنبه(۱۶ خرداد ماه) با موفقیت به اتمام رسید.
شناور تبوک پس از طی مسیر جزیره سیری به لاوان که حدود هفت ساعت به طول می انجامد به مقصد می رسد ومحموله آن مورد استفاده پالایشگاه جزیره لاوان برای تامین خوراک قرارخواهد گرفت.
همچنین با راه‌اندازی نهایی و تکمیل این پالایشگاه، مشعل‌های گاز در چهار میدان نفتی ایران در منطقه خلیج فارس خاموش می شوند و گازهای مشعل در تولید فرآورده های محصولات این پالایشگاه استفاده خواهد شد.
پالایشگاه NGL جزیره سیری از ظرفیت تولید روزانه یک هزار و ۵۰۰ بشکه پنتان، چهار هزار بشکه بوتان، یک هزار و ۴۰۰ بشکه میعانات گازی و هشت هزار بشکه پروپان برخوردار بوده که هر بشکه از این محصولات بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار در بازارهای جهانی خرید و فروش می‌شود.
گفتنی است: پالایشگاه NGL جزیره سیری در بهمن ماه سال گذشته باحضور رییس جمهور افتتاح شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۴۴۴۹۷ بازدید