سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

۱۵۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با راه اندازی فازهای ۱۲، ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در سال ۹۲، روزانه بیش از ۱۵۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه می شود.

احمد قلعه بانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تولید از میادین مشترک نفت و گاز را از مهمترین برنامه های این شرکت در سالجاری خواند و گفت: در سال ۹۲ بیش از ۱۵۰ میلیون متر مکعب در روز به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه می شود.

به گفته قلعه بانی، فاز های ۱۲، ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در سال جدید در مدار تولید قرار خواهد گرفت و به این ترتیب علاوه بر افزایش قابل توجه ظرفیت تولید گاز کشور، فرآورده های دیگری نیز برای مصارف صنایع داخلی و صادرات تولید خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت ملی نفت ایران طرح ازدیاد برداشت از میادین مشترک را نیز در سالجاری در دستور کار خود قرار داده است، تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال ۹۲ تجدید نظر در برنامه استراتژیک و راهبردی شرکت ملی نفت ایران مطابق با شرایط جدید داخلی و بین المللی صورت می گیرد؛ به گونه ای که طی یک بازنگری، ساختار این شرکت تغییر و فرآیند های اجرایی آن با توجه به ساختار جدید و بازنگری شده مورد مهندسی مجدد قرار خواهد گرفت.

 قلعه بانی اعلام کرد: تلاش می شود تا شرکت ملی نفت ایران به سمت بهره وری بیشتر و استفاده از الگوهای دانش محور سوق داده شود، تا در شرایط خاص؛ به ویژه زمانی که هزینه بخش های تولید (از جمله بخش حفاری) بیشتر می شود؛ افزایش بهره وری و افزایش ضریب بازیافت را به دنبال داشته باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ فروردین ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۵۹۳۲۸ بازدید