سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

واحد بهره برداری شماره ۴ مارون به پیشرفته ترین مدلسازی روز دنیا تجهیز شد

واحد بهره برداری شماره ۴ شرکت نفت و گاز مارون، با تهیه مدلی سه بعدی به پیشرفته ترین مدلسازی روز دنیا مجهز شد. 
حمید دریس؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر گفت: به روز کردن تکنولوژی واحد بهره برداری شماره ۴ شرکت مارون با هدف تولید نقشه های ASBRILT و تهیه مدل از مجتمع مارون انجام شد.
وی با بیان اینکه پروژه به روز سازی تکنولوژی واحد بهره برداری شماره ۴ شرکت مارون حدود ۴ ماه به طول انجامیده است، تصریح کرد: اطلاعات حاصل از نقشه های ASBRILT در قالب نرم افزار PDMS که جامع ترین و کامل ترین نرم افزار طراحی و مدل سازی سه بعدی روز دنیا به شمار می رود، تهیه شده است.
دریس استفاده از علوم جدید در صنعت نفت را یک ضرورت خواند و افزود: با اتمام پروژه به روز رسانی تکنولوژی واحد بهره برداری شماره ۴ شرکت مارون، این واحد اکنون در زمره اولین کارخانه هایی قرار گرفته است که اطلاعات کامل و جامعی را از محوطه اجرایی خود در قالب مدل سه بعدی و نقشه ها در اختیار دارد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون اطلاع رسانی از فرایند برداشت اطلاعات به روش اسکن لیزری، نحوه انجام پروژه، مراحل تعریف و تبدیل فایل حامل از خروجی اسکنر به مدلسازی سه بعدی و تولید خروجی های مختلف از قبیل نقشه های دو بعدی  را از ویژگی های این تکنولوژی معرفی کرد.
گفتنی است شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون یکی از شرکت های تولید کننده نفت خام و از شرکت های وابسته به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که ماموریت تولید روزانه حدود ۶۰۰ هزار بشکه نفت کشور را بر عهده دارد؛ تولید نفت و گاز در این شرکت از سه میدان مارون، کوپال و شادگان انجام می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۱۳۱,۰۱۷ بازدید