سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:

تاخیر در پروژه ها به دلیل طولانی شدن زمان مذاکره با پیمانکاران، قابل قبول نیست

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار داشت: تاخیر در پروژه ها به دلیل طولانی شدن مدت زمان مذاکرات با پیمانکاران، به هیچ روی قابل قبول نیست.

نادر قربانی؛ مدیرعامل شرکت متن صبح روز گذشته (سه شنبه؛ ۲۴ مردادماه)، به بازدید از جاده ها و سلرهای احداث شده در میادین آذر و چنگوله و دکل مستقر در میدان پرداخت و در جلسه مشترکی با حضور پیمانکاران و مشاوران طرح توسعه این میادین حضور یافت.

وی ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در این منطقه گرم و بدآب و هوا، خواستار جدیت بیشتر پیمانکار طرح توسعه میدان آذر در زمینه استقرار دکل های حفاری و برگزاری زودتر مناقصات در چارچوب ضوابط شد و گفت: میدان آذر به دلیل اشتراک با کشور عراق، از میادین حائز اهمیت و از اولویت های توسعه ای وزارت نفت به شمار می رود و تاخیر در اجرایی شدن طرح توسعه این میدان، تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست.

قربانی بایادآوری اینکه لازم است پیمانکار هر چه زودتر، طرح توسعه زودهنگام و طرح توسعه جامع میدان را ارائه دهد، افزود: هر بخشی از پروژه که به انجام اقداماتی از سوی شرکت متن وابسته است، زوتر اعلام شود تا اقدامات مقتضی صورت گرفته و از کندشدن روند حرکت پروژه جلوگیری به عمل آید.

در این نشست که در سایت عملیاتی میدان آذر برگزار شد، حمید کریمی؛ مجری طرح توسعه میادین آذر و چنگوله به ارائه گزارشی از روند پیشرفت طرح های توسعه میدان آذر پرداخت و گفت: خوشبختانه مذاکرات بیع متقابل با شرکت پیمانکار، مدت زمان زیادی به طول نینجامید و طی مدت سه ماه پس از انعقاد موافقت نامه توسعه میدان آذر، توافقات لازم صورت گرفت وقرارداد توسعه به زودی با شرکت پیمانکار به امضا می رسد.

وی با بیان اینکه زیرساخت های این میادین درحال آماده شدن است، گفت: برای تامین برق این طرح قرارداد ۲۵۲میلیارد ریالی با شرکت برق منطقه ای غرب کشور وابسته به توانیر جهت تامین ۲۷ مگاوات برق بسته شده است که این پروژه ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا سه ماه آینده نهایی خواهد شد.

کریمی ادامه داد: جاده و سلرسازی در میدان آذر پیشرفت زیادی کرده است و از نظر پوشش مخابراتی نیز، نصب دکل موبایل و تلفن در منطقه صورت گرفته است.

صادق علاقه بند؛ مدیرعامل شرکت توسعه سروک آذر نیز در این نشست اظهار داشت: برنامه زمانبندی توسعه میدان آذر در دست تدوین است و طی روزهای آینده به کارفرما تحویل داده می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ مرداد ۱۳۹۱ساعت: ۱۶:۰۲۸۹۶ بازدید