سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN

خبر خوش سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به نیروهای پیمانکاری

سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت در راستای اجرای دستورالعمل های هیات دولت در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری و ابلاغیه وزیر نفت تا پایان فروردین ماه ۹۱ با همه پرسنل فوق دیپلم به بالا که مشمول بخشنامه اخیر مقام عالی وزارت نفت باشند قرارداد کارمدت موقت منعقد خواهد کرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، رییس امور اداری سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت در خصوص مراحل اجرایی شدن این طرح گفت: در راستای دستورالعمل مورخه ۱/۱۱/۹۰ هیات محترم دولت درباره ساماندهی کارکنان شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با شرکتهای دولتی و نیز دستورالعمل مقام عالی وزارت، تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری با مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا در دستور کار سازمان قرار گرفت.

سلمان غلامی افزود: با پیگیری‌های مدیرعامل سازمان در مرحله اول تلاش شده تا در اسرع وقت با مکاتباتی که با مراکز بیست گانه سازمان صورت گرفت اطلاعات پرسنلی این نیروها به ستاد سازمان ارسال شده تا بتواینم بر این اساس ساماندهی این همکاران را تسریع بخشیم.

وی ادامه داد: مبنای کار ما در این زمینه عقد قرارداد با این نیروها براساس ماده ۴۹ قانون کار و طرح طبقه بندی مشاغل خواهد بود که براین اساس حقوق و مزایای دریافتی نیروهای مشمول کمتر از دریافتی فعلی نخواهد بود.

غلامی در خصوص عنوان قرارداد که به شکل قرارداد مدت موقت در این بخشنامه آمده است نیز گفت: قرارداد کار مدت موقت به نوعی قرارداد کارمدت معین است که تفاوت آن در لزوم وجود سمت های سازمانی وپرداخت حقوق و مزایا خواهد بود . با توجه به این نکته که سازمان با محدودیت‌های فراوانی در زمینه سمت‌های سازمانی روبروست و اینکه در پاره‌ای از موارد عدم تطابق شغل و شاغل و شرایط احراز وجود دارد، در قراردادهای جدید همکاران بدون قرارگرفتن برروی سمت سازمانی جذب می شوند و بقیه شرایط همانگونه که در نمونه قرارداد ذکرشده شامل دستورالعمل های وزارت کار خواهد بود.

به گفته وی، مقرر شده تا در مرحله بعد از سوی اداره تشکیلات و روشها  برای همه این همکاران سمت های سازمانی ایجاد شده و نیروها برروی سمت های تعریف شده قرار گیرد   .

رییس امور اداری سازمان تعداد نیروهای شاغل پیمانکاری با مدرک فوق دیپلم به بالا را در حدود ۱۰۸۵ نفر اعلام کرد و افزود : تمامی کارکنانی که از تاریخ ۱/۱۱/۸۹ در سازمان مشغول بکار شده‌اند شامل این دستورالعمل خواهند شد و بزودی اطلاعات آنها در سیستم جامع صنعت نفت تغذیه شده و از فروردین ماه ۹۱ حقوق و دستمزد خود را بطور مستقیم و بدون واسطه دریافت خوهند کرد.

وی در مورد نیروهای دیپلم و پایین‌تر نیز گفت: در حدود سه هزار نفراز همکاران ما در این رده قرار دارند که آنها نیز بزودی در قالب شرکت تعاونی ساماندهی خواهند شد و تا آن زمان ادامه فعالیت این عزیزان به شکل فعلی خواهد بود. ضمناً امور حقوقی سازمان به طور جدی پیگیر این موضوع است و بزودی خبرهای خوبی را در این زمینه به اطلاع این دسته از همکاران خواهیم رساند.

وی همچنین در خصوص سایر همکارانی که به اشکال مختلف نظیر پرکیس، مشاوره‌ای و حق الزحمه‌ای با سازمان همکاری دارند نیز گفت در این زمینه هنوز دستورالعملی به دست ما نرسیده و ادامه همکاری این عزیزان به همان صورت قبل خواهد بود.     غلامی از روسای مراکز بیست گانه سازمان خواست تا هرچه سریعتر مدارک درخواستی و اطلاعات پرسنلی همکاران را به ستاد سازمان ارسال دارند تا ظرف مدت تعیین شده و قبل از سال با تغذیه اطلاعات همکاران زمینه را برای نهایی شدن دستورالعل هیات محترم دولت فراهم آید.

غلامی افزود: در ستاد وزارت نفت نیز کمیته‌ای متشکل از معاون وزیر در حوزه مدیریت منابع انسانی، رییس تشکیلات و روشها، مدیران منابع انسانی چهار شرکت اصلی، مدیرکل مالی و پشتیبانی وزارت نفت، مدیرکل آموزش و نیروی انسانی وزارت نفت و رییس تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی تشکیل شده تا اگر ابهاماتی دراین زمینه وجود دارد با انعکاس از طریق مجاری مربوطه نسبت به رفع آن اقدام کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاشی که همکاران امور اداری سازمان در بخشهای مختلف صورت می دهند طرح ساماندهی تمامی همکاران به بهترین شکل صورت گرفته و شاهد رضایتمندی همکاران در این حوزه باشیم.

بر اساس این گزارش، چنانچه همکاران در این خصوص سوالاتی نیز داشته باشند می توانند با مسوول امور اجرایی مدیریت منابع انسانی و دبیرکمیته مدیریت و نظارت بر فعالیتها و خدمات واگذار شده در ستاد سازمان تماس گرفته و نسبت به رفع ابهامات اقدام کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۶۳۹۰ بازدید