سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

کنفرانس اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در اهواز آغاز به کارکرد

سومین کنفرانس سراسری اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی با پیام وزیر نفت و به میزبانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز آغاز به کار کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این نشست علمی- تخصصی از سوی انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه خوزستان با همکاری دانشگاه شهید چمران در مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) در شهرک نفت برگزار شده است.

 بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در تولید و نیروگاه، سامانه های انتقال و توزیع و مدیریت مصرف و تولید انرژی الکتریکی و انرژی های نو از جمله محورهای این کنفرانس دو روزه است.

 شبکه های هوشمند در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی، درایو و ماشین های الکتریکی و مبدل های استاتیکی، تجدید ساختار و بازار برق تولیدات پراکنده، همچنین مصرف انرژی الکتریکی در تجهیزات صنعتی و خانگی و ساختمان ها از دیگر اهداف تبیین شده این کنفرانس به شمار می آید.

 نخستین کنفرانس سال ۱۳۸۸ با هدف مطالعه در زمینه الگوی مصرف برق برگزار شد و پس از برپایی موفق آن، دومین کنفرانس اسفند سال گذشته با محورهای تولید انتقال و توزیع انرژی های نو، بهره وری انرژی، بازار برق، قیمت گذاری، بهبود و اصلاح پروسه های صنعتی، استانداردها، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تجربه سایر کشورها و بررسی تطبیقی در کشورهای مختلف ادامه یافت.

 با توجه به استقبال خوب شرکت کنندگان و ارائه دهندگان مقاله ها و کارگاه ها، انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه خوزستان با همکاری دانشگاه شهیدچمران و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، برگزاری سومین کنفرانس برنامه ریزی شد.

 برای آشنایی دانش پژوهان و کارشناسان صنایع با آخرین فناوری ها و تحقیقات در زمینه اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی، همزمان با برگزاری کنفرانس چهار کارگاه آموزشی با حضور صاحب نظران برگزار می شود.

 همزمان با آغاز به کار این کنفرانس، نمایشگاه تخصصی با حضور ۱۸ شرکت فعال در زمینه مدیریت مصرف در قالب ۲۵ غرفه نیز برپا شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۸۳۴۲ بازدید