سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

پیام وزیر نفت به مناسبت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

کارکنان صنعت نفت تلاش خویش را مضاعف کرده و در سال مزین به جهاد اقتصادی در پرتو رهنمودهای رهبر فرزانه خویش در برابر تحریم‌های پوشالی استکبار غرب، سرفرازانه از آرمان‌های انقلاب دفاع می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، در پیام مهندس رستم قاسمی به مناسبت ۲۲ بهمن، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آمده است:

“بار دیگر سپیده فجر، تاج لاله‌گون خویش را گسترد و نقش حقیقت را از افق خورشید هدایت، بر تارک هستی نمایان ساخت. خون سرخ بهمن ماه ۱۳۵۷ بهار را بر زمین خشکیده تجلی داد و سرآغازی نوین را در تاریخ ایران به ثمر نشاند.

دهه مبارک فجر خاستگاه طلوع اسلام ناب بود و هست. این روزها همواره یادآور برهه ای است که ملت غیور ایران طعم ارزش‌های اسلامی را چشید و تاریخی پرفتوح را در عرصه گیتی رقم زد.

این دهه تداعی گر دوباره عزم ملتی است که طلوع نور را بر شبهای سرد سرزمین خویش در آیینه خورشیدی الهی و سیمای معنوی پیر و مقتدای خود به نظاره نشستند و این همه مرهون جانفشانی‌ها و فداکاری‌های روح‌های بزرگی است که با نثار جان خویش شیرینی ایمان راستین را در پرتو رهایی از دیو استعمار به ما چشاندند.

با درود به روان پاک شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و ادای احترام به روح ملکوتی پرچمدار مردمی ترین انقلاب جهان، امام خمینی(ره)، سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را بر همه هموطنان عزیز، به ویژه کارکنان محترم صنعت نفت که ملت شریف و قدرشناس ایران بارها حضور ایثارگرانه آنان را در صیانت از آرمان‌های نظام مقدس اسلامی شاهد بوده است، تبریک می‌گویم.

کارکنان محترم صنعت نفت اولین تجلی حضور زیبای خویش را در مبارزات انقلابی مردم علیه ظلمت طاغوت، با اعتصابات سراسری نشان دادند.

این اعتصابات آغازی بود برای نابودی نظام سلطه و طلوع خورشید رهایی در زمهریر زمستان ۵۷٫ بدون تردید اعتصاب کارکنان صنعت نفت در کنار مبارزات مردم و تاثیر قطع صادرات نفت در عرصه جهانی باعث شد مشروعیت رژیم دست‌نشانده پهلوی دچار خدشه شده و پایه‌های سست نظام ستمگر طاغوت به لرزه در آید.

از این رو در سایه تاثیرپذیری جامعه ایران اسلامی از فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی، همکاران عزیزمان در صنعت نفت نیز در برهه ای  دیگر از تاریخ کشورمان همگام با سایر اقشار خود را وقف تحقق آرمان های انقلاب کرده و با شروع جنگ تحمیلی برای دفاع از میهن اسلامی با تمام توان در برابر رژیم بعث و استکبار غرب جانفشانی کردند.

در این میان، شهادت وزیر نفت جمهوری اسلامی، شهید محمد جواد تندگویان و تقدیم بیش از هزار لاله گلگون به انقلاب و نظام مقدس اسلامی، گواه روشنی بود بر حماسه سازی دلیرمردان صنعت نفت.

به یقین شهادت، اسارت، جانبازی و ایثارگری هزاران نفر از کارکنان صنعت نفت، نماد از خودگذشتگی این تلاشگران در دوران دفاع مقدس بود.

دلیرمردان صنعت نفت در جریان جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه کشورمان، غریبانه از شریان های حیاتی این مرز و بوم دفاع کردند و بسیاری از آنان با مظلومیت به شهادت رسیدند و با عشق به اسلام و انقلاب حتی اجازه ندادند یک روز صادرات نفت قطع شود.

در حقیقت می‌توان گفت تمام کارکنان صنعت نفت ایثارگران هشت سال دفاع مقدس‌اند که با حضور بهشتی خود در مناطق نفت خیز و گاز خیز سرزمین مان حماسه‌ای ماندگار آفریدند.

پس از جنگ تحمیلی عزیزانمان در صنعت نفت ادای وظیفه الهی خویش را در بازسازی و راه‌اندازی پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت نفت و صنایع وابسته به آن دیده و با تلاش شبانه روزی خود بار دیگر برگ زرینی به کتاب افتخارات این بخش افزودند.

حال که تمام قدرت‌های شیطانی به صف ایستاده‌اند تا به هر ترتیب خدشه ای بر اراده آهنین این ملت وارد آورند، کارکنان غیور ما در صنعت نفت تلاش خویش را مضاعف کرده و در سال مزین به جهاد اقتصادی در پرتو رهنمودهای رهبر فرزانه خویش در برابر تحریم‌های پوشالی استکبار غرب، سرفرازانه از آرمان‌های انقلاب دفاع کنند و همچون گذشته رمز پایمردی خود را به جهانیان بیاموزند.

اکنون در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با توکل به خداوند متعال و عنایت از راه پیر جماران با هم پیمان می بندیم تا عزم خویش را برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب جزم کرده و تا پای جان از آرمان های انقلاب عزیزمان دفاع کنیم.”

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۲۱۳۲۵ بازدید