سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

ضوابط دریافت مستمری کارمندان متوفی نفت اعلام شد

در پی سوالات متعدد برخی کارکنان صنعت نفت، عضو هیأت رییسه صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت به تشریح شرایط و ضوابط دریافت مستمری کارمندان متوفی صنعت نفت پرداخت.

عباس حاجی صادق در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، با اشاره به این که اگریک نفر از بازماندگان همسر و فرزند استحقاق دریافت مستمری را داشته باشد ، ۸۰ درصد مستمری به ایشان پرداخت می‌شود، تصریح کرد: در صورتی که همسر کارمند متوفی در قید حیات نباشد یکی از فرزندان مرحوم با اخذ وکالت از دیگر بازماندگان میتواند نسبت به دریافت سهم افراد اقدام کند.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که هر یک از فرزندان متقاضی دریافت مستمری باشند، علاوه بر اصل و کپی شناسنامه خویش باید یک نسخه گواهی انحصار وراثت و وکالت‌نامه از دیگر بازماندگان نیز ارائه شود.

حاجی صادق با بیان این که در صورت مراجعه وکیل،‌ ارائه اصل و تصویر وکالت نامه معتبر الزامی است، اظهار داشت: در صورتی که پدر یا مادر تنها مستمری‌بگیر باشند، با رعایت حداقل حقوق مصوب هر سال ۵۰ درصد مستمری به ایشان پرداخت می‌شود.

وی گفت: در صورت نداشتن ورثه یا وکیل، اقوام متوفی می‌توانند با ارائه مدارک هزینه‌های انجام شده نسبت به دریافت هزینه مراسم یادبود اقدام کنند.

این مقام مسئول توضیح داد: در صورتی که بازنشسته متوفی دارای دو همسر یا دو خانواده باشد، در زمینه صدور کارت شناسایی برای دو همسر یا دو خانواده بازنشسته متوفی به طور مجزا کارت صادر خواهد شد.

رئیس صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت همچنین اظهار داشت: در صورت تعدد همسر هزینه یادبود از سوی همسر یا همسران بطور مساوی بین ایشان تقسیم خواهد شد.

مدارک لازم به‌منظور پرداخت هزینه مراسم یادبود بازنشسته متوفی

رئیس صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت گواهی فوت بازنشسته و فتوکپی آن، اصل شناسنامه باطل شده متوفی و فتوکپی از تمام صفحات، کارت شناسایی بازنشسته متوفی، گواهی انحصار وراثت در صورت ضرورت، ارائه گواهی افتتاح حساب همسر بازنشسته متوفی در صورت ضرورت واریز هزینه به حساب همسر، فرم تکمیل شده درخواست هزینه یادبود را از جمله مدارک لازم به منظور پرداخت هزینه مراسم یادبود بازنشسته متوفی عنوان کرد.

به گفته وی همچنین، تصویر گواهی فوت مرحوم، تصویر شناسنامه باطل شده مرحوم، تصویر شناسنامه بازماندگان واجد شرایط دریافت مستمری، فرم افتتاح حساب بانکی جهت تمامی بازماندگان واجد شرایط دریافت مستمری، در صورت دانشجو بودن فرزند ذکور ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در سطح دانشگاه، در صورت وجود فرزند معلول و یا مهجور ارائه گواهی‌های لازم مبنی بر معلولیت و مهجوریت، در صورت تحت تکفل بودن والدین ارائه نامه امور اداری و تصویر دفترچه های خدمات درمانی، نیز از مدارک لازم به منظوربرقراری مستمری بازماندگان است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۱۸۱۲ بازدید