سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

ثبت ۳٫۶ میلیارد متر مکعب مصرف گاز در هفته گذشته

مصرف گاز بخش های خانگی، تجاری،‌ صنعتی و نیروگاهی کشور در پنج روز پایانی دی و دو روز نخست بهمن امسال با میانگین روزانه ۵۱۶ میلیون مترمکعب از مرز سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب فراتر رفت.

به گزارش شانا،‌ مشترکان این بخش ها در بازه زمانی ۲۶ دی تا دوم بهمن، سه میلیارد و ۶۱۷ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که  در مقایسه با دوره مشابه سال پیش(سه میلیارد و ۶۲۷ میلیون متر مکعب)۱۰میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

مشترکان بخش خانگی، تجاری و صنعتی غیرعمده در زمان یاد شده (۲۶ دی تا دوم بهمن) با میانگین روزانه ۳۸۶ میلیون متر مکعب، ‌دو میلیارد و ۶۹۸ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، پنج درصد کاهش مصرف در این بخش را نشان می دهد.

برپایه این گزارش، مشترکان این بخش در دوره زمانی ۲۶ دی تا دوم بهمن سال گذشته، ‌مصرف کننده دو میلیارد و ۸۴۷ میلیون متر مکعب گاز بوده اند.

بیشترین حجم گاز مصرفی کل کشور با ۵۳۳ میلیون مترمکعب به روزهای ۲۶ دی و دوم بهمنو کمترین میزان مصرفاین حامل انرژی نیز با۴۹۲ میلیون متر مکعب به روز جمعه(۳۰ دی) اختصاص دارد.

آمارهای شرکت ملی گاز ایران نشان می دهد در دو روز نخست بهمن امسال یک میلیارد و ۶۱ میلیون متر مکعب گاز در بخش های مختلف مصرف شده است که ۸۳۵ میلیون متر مکعب آن به بخش خانگی، تجاری و صنعتی غیرعمده مربوط می شود.

در این دو روز، مصرف گاز در مقایسه با روزهای مشابه سال پیش ۲۲ میلیون مترمکعب افزایش یافته است که از رشد ۲٫۷ درصدی مصرف این حامل انرژی حکایت دارد.

با توجه به بارش سنگین برف در استان های شمالی، ‌غربی و شمال غرب از جمله اردبیل، آذربایجان شرقی،‌غربی و گیلان، همچنین افت دما در بیشتر نقاط کشور، مصرف گاز در دو روز نخست بهمن امسال روند افزایشی داشته است.

در روزهای اول و دوم بهمن امسال حجم مصرف گاز بخش خانگی، ‌تجاری و صنعتی غیرعمده به ترتیب ۴۱۶ و ۴۱۹ میلیون مترمکعب  بوده؛ در حالی که این مقدار در روزهای مشابه سال پیش در روز اول بهمن، ۴۰۱ میلیون متر مکعب و در دومین روز بهمن نیز ۴۱۲ میلیون مترمکعب ثبت شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۲۵۳۴۴ بازدید