سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

تاسیسات فرآورشی میدان سردار جنگل در رودسر ساخته می شود

مدیرعامل شرکت نفت خزر، گفت: منطقه رودسر برای ساخت پایگاه پشتیبانی و صنعتی میدان سردار جنگل پس از شناسایی پنج منطقه در شمال کشور انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا از رودسر، علی اصولی امروز (دوشنبه ۱۹ دی) در مراسم کلنگ زنی پایگاه پشتیبانی و صنعتی میدان سردار جنگل گفت: مناطق گیسوم، اسالم، سفیدرود و رودسر و لوندویل برای ساخت پایگاه بررسی شده اند که بر اساس معیارهای مختلفی از جمله نزدیکی به حوزه های نفتی و شبکه های انتقال نفت، تاسیسات زیربنایی، فاصله از گسل های اصلی زلزله خیز و نزدیکی به مناطق صنعتی، رودسر را انتخاب کردیم.

وی افزود: قرار است در این پایگاه، تاسیسات فرآورشی جانبی، انبارها، نیروگاه ها، واحدهای ذخیره مواد شیمیایی و تاسیسات اطفای حریق این میدان ساخته شود.

اصولی با بیان این که کشف میدان گازی سردار جنگل، چراغ توسعه و تولید ذخایر نفت و گاز را در دریای خزر روشن کرده است، یادآور شد: مطالعات انجام شده در این دریا از سال ها پیش با ملاحظات تولیدی در کشورهای رقیب، هدف گذاری شده بود.

وی گفت: در بررسی سوابق اکتشافی دریای خزر، از نتایج به دست آمده ناامید نشدیم و اوایل دهه ۸۰ مطالعات دقیق تری را آغاز کردیم تا سرانجام به وجود ۶۴ ساختار کوچک و بزرگ در منطقه خزر دست یافتیم.

به گفته اصولی، ذخایر این منطقه به طور عمده در اعماق ۵۰۰ تا ۸۰۰ متری قرار دارد و متخصصان شرکت نفت خزر برای دستیابی به این ذخایر، حفاری های اکتشافی بسیاری انجام داده اند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۴۳۳۸۳ بازدید