سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

عملیات اکتشافی بلوک دانان با انجام حفاری شتاب گیرد

وزیر نفت از پایان عملیات لرزه نگاری میدان نفتی دانان خبر داد و گفت: ضروری است شرکت ویتنامی با شتابی بیشتر عملیات حفاری را در این میدان آغاز کند.

مهندس رستم قاسمی امروز (یکشنبه ۱۸ دی) در جریان نشست مشترک با هئیت ویتنامی در گفت و گو با خبرنگار شانا تصریح کرد: بر اساس قرارداد، شرکت ویتنامی، عملیات لرزه نگاری بلوک اکتشافی دانان را بر عهده دارد.

قاسمی با بیان این که تا امروز طرف ویتنامی حدود ۲۰ میلیون دلار در این بلوک هزینه کرده است، افزود: در قالب مذاکره قرار شد طرف ویتنام با شتابی بیشتر در توسعه این میدان فعالیت و عملیات حفاری را در آن آغاز کند.

وزیر نفت گفت: فردا نیز طرف ویتنامی با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران برای نهایی کردن زمان بندی بلوک دانان نشست خواهد داشت.

قاسمی بلوک دانان را یک پتانسیل هیدروکربوری با ظرفیت خوب توصیف و تصریح کرد: با توجه به این که تا کنون چاه اکتشافی در این میدان حفر نشده است، نمی توان ظرفیت آن را اعلام کرد.

وزیر کشاورزی و عمران روستایی ویتنام نیز در جریان این نشست گفت: ایران و ویتنام از گذشته دوستی خوبی با یکدیگر داشته اند و امروز نیز گفت و گو های خوبی با وزیر نفت درباره گسترش همکاری ها در زمینه نفت و گاز انجام شد.

کائودوک فت تصریح کرد: پروژه های نفت و گاز برای ویتنام اهمیت زیادی دارد و وزیر نفت ایران نیز از ما خواست پروژه توسعه میدان دانان را با شتابی بیشتر اجرا کنیم.

قرارداد اکتشاف و توسعه بلوک دانان اسفند ۱۳۸۶ میان شرکت ملی نفت ایران و یک شرکت ویتنامی به منظور توسعه فعالیت‌های اکتشافی و توسعه‌ای، شناسایی و ارزیابی سریع‌تر منابع هیدروکربوری در این بلوک و جلب مشارکت و همکاری شرکت‌های معتبر نفتی جهان در بخش‌های بالادستی و پس از انجام مناقصه‌های بین‌المللی منعقد شد.

بلوک دانان در استان ایلام و در قسمت جنوبی دهلران واقع شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۵۴۲۳ بازدید