سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

حجم تزریق گاز به میدان نفتی آغاجاری افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با هدف بررسی طرح ها و پروژه های صنعت نفت در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، به اهواز سفر کرد و در جریان پیشرفت پروژه های این شرکت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در سفر یکروزه خود به اهواز در اواخر هفته گذشته، در جلسه ای که به منظور بررسی تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تشکیل شد حضور یافت و گزارش تولید روزانه نفت، گاز و مایعات گازی این شرکت را دریافت کرد؛ در این جلسه آخرین وضعیت پروژه های مهم مرتبط با تولید و پشتیبانی تولید، مطرح و درباره آنها بحث و تبادل نظر شد.

قلعه بانی در این جلسه که طی آن، موضوع تزریق گاز به میدان نفتی آغاجاری به بررسی گذاشته شده بود، گفت: تزریق گاز به این میدان از اواخر سال جاری با بیشترین ظرفیت اجرایی می شود.

وی در این زمینه بر شتاب بخشی انجام مراحل پروژه تعمیر توربین های گازی ایستگاه تزریق گاز آغاجاری تاکید کرد و قرار شد از ابتدای اسفند ماه سال جاری، تمام تجهیزات مورد نیاز برای حصول این هدف آماده شوند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران توضیح داد: در جلسه تولید مناطق نفتخیز جنوب، مسائل مرتبط در این بخش تجزیه و تحلیل شد و به منظور حفظ، نگهداشت و افزایش تولید، تصمیم گیری و مواردی نیز برای طرح در نشست هیات مدیره این شرکت مد نظر قرار گرفت.

وی گفت: یکی از موارد طرح شده در این نشست درباره خط لوله انتقال نفت شرکت نفت مناطق مرکزی به کارخانه بهره برداری اهواز ۳ در حوزه فعالیت مناطق نفتخیز جنوب بود که افزایش تولید نفت مناطق مرکزی را به دنبال دارد.

قلعه بانی در ادامه درباره نشست خود و مدیران مناطق نفتخیز جنوب با معاون استاندار خوزستان درباره مشکلات خط مترو کلان شهر اهواز گفت: در این نشست قرار شد مشکلات با کمک یکدیگر حل و فصل شود تا کار احداث مترو به خوبی پیش برود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره نشست خود با رئیس دیوان محاسبات در اهواز اظهار کرد: در این نشست که با حضور رئیس دیوان محاسبات تشکیل شد، مسائل و مشکلاتی که در تصمیم گیری های شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب سبب شتاب بخشی در اجرای پروژه ها و افزایش تولید و بهره وری در کل صنعت نفت می شود، ارائه شد.

وی ادامه داد: همچنین برنامه های آتی شرکت ملی نفت ایران و پروژه های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با حضور مدیرعامل این شرکت بررسی شد.

قلعه بانی درباره پرداخت پاداش افزایش تولید به کارکنان شرکت ملی نفت گفت: مسائل انگیزشی باید در قوانین در نظر گرفته شود تا کارکنان بتوانند بابت افزایش تولیدی که سال به سال می توانند ایجاد کنند، درصدی از درآمد آن را به صورت ماهانه دریافت کنند.

وی افزود: به منظور شتاب بخشی در تصمیم گیری ها و افزایش بودجه برای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید و مسائل انگیزشی که در ارتباط با کارکنان می تواند در قوانین و مقررات گنجانده شود، پیشنهاد داده ایم این موضوع در قوانین آورده شود.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در سفر خود به اهواز همچنین در دیدار با شماری از ورزشکاران باشگاه فرهنگی و ورزشی مناطق نفتخیز جنوب، از وزرشکاران تیم کاراته شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که موفق شدند در مسابقات قهرمانی جهان در کشور ترکیه مقام نایب قهرمانی کسب کنند، قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، عصر روز چهارشنبه (۹ آذر) با هدف بررسی طرح ها و پروژه های صنعت نفت در مناطق نفتخیز جنوب به اهواز سفر کرده بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۲۲۲۸۹ بازدید