سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

قطار تامین سرمایه نفت ایران روی ریل منابع خارج از نفت

قطار تامین سرمایه نفت ایران روی ریل منابع خارج از نفت/قراردادهای نفتی ایران و چین زیر ذره بین دولت پکن نمی رود

معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران می گوید: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده؛ تامین سرمایه طرح های توسعه میادین نفت و گاز ایران از این پس بیشتر از گذشته به منابع مالی خارج از نفت تکیه خواهد کرد.

عزت اله زارعی معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر ضرورت تمرکز بیشتر سرمایه های این شرکت بر منابع غیرداخلی مانند انتشار اوراق مشارکت، سرمایه گذاری بانک های تجاری، منابع ناشی از قراردادهای بیع متقابل و EPCF و بهره مندی از تسهیلات مالی در قالب بسته های سرمایه گذاری، تصریح کرد: با توجه به برنامه پنجم توسعه کشور و نیاز به ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در شرکت ملی نفت ایران طی پنج سال آینده، لازم است روش های تامین مالی این شرکت گسترش یابد.

وی افزود: باید با برنامه ریزی های انجام شده به سمتی حرکت کنیم که حداقل نیمی از میزان جذب سرمایه گذاری سالانه شرکت ملی نفت ایران، از محل منابع غیرداخلی نفت حاصل شود.

زارعی هرگونه خبری مبنی بر ضرورت نظارت وزارت اقتصاد چین بر قراردادهای بیع متقابل و EPCF این کشور را در قراردادهای مشترک با ایران تکذیب کرد و افزود: قراردادهای توسعه میادین نفت و گاز ایران که با چینی ها منعقد می شود، به هیچ عنوان نیازی به نظارت وزارت اقتصاد این کشور ندارد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۱۴۳۶۰ بازدید