سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به بیش از ۶۰ میلیون لیتر رسید

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در هفته گذشته و پس از واریز سهمیه های آذرماه، حدود ۲ درصد افزایش یافت و به ۶۰٫۶ میلیون لیتر رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین کشور در روزهای ۲۸ آبان تا ۴ آذر ماه به ۴۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۴۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر)، ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر (۲٫۱ درصد) افزایش یافته است.

در هفته مورد بررسی، بیشترین مصرف بنزین کشور مربوط به روز پنج شنبه (۳ آذر) با ۶۶ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز جمعه (۴ آذر) با ۵۲ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر است.

مصرف گازوییل کشور ۵ درصد کاهش یافت

مصرف گازوییل کشور در فاصله زمانی ۲۸ آبان تا ۴ آذر ماه کاهش یافت؛ به گونه ای که مجموع مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۱۰۹ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، به ۷۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که در قیاس با هفته پیش از آن (۸۰۸ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر)، ۴۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر (۵٫۱ درصد) کاهش یافت.

بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در زمان یادشده به روز دوشنبه و پنج شنبه (۳۰ آبان و ۳ آذر) با ۱۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر و کمترین آن به روز جمعه (۴ آذر) با ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر اختصاص داشت.

کاهش مصرف نفت کوره و نفت سفید

بر پایه آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف نفت کوره کشور در فاصله زمانی ۲۸ آبان تا ۴ آذر کاهش یافت؛ به گونه ای که مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۵۳ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر به ۳۷۵ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۳۳۱ میلیون لیتر)، ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر (۱۳٫۳ درصد) کاهش نشان می دهد.

مجموع مصرف نفت سفید کشور در این فاصله زمانی به ۱۵۰ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۷۶ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر) ۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر کاهش یافته است.

مصرف بنزین سوپر کشور ۳ درصد کاهش یافت

مجموع مصرف بنزین سوپر کشور نیز هفته گذشته با میانگین روزانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر به ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر)، ۶۰۰ هزار لیتر (حدود ۳٫۳ درصد) کاهش یافته است.

مصرف بنزین تهرانی ها حدود ۳ درصد افزایش یافت

بر اساس آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران مجموع مصرف بنزین تهران در فاصله زمانی ۲۸ آبان تا ۴ آذر، ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر اعلام شده که در مقایسه با هفته پیش از آن (۸۹ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر)، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر (۲٫۸ درصد) افزایش یافته است.

میانگین مصرف روزانه بنزین تهران هفته گذشته ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بوده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۰۹۳۴۱ بازدید