سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

بهره‌برداری از طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه شازند به زمانی دیگر موکول شد

برنامه افتتاح رسمی واحدهای ۱۲ و ۳۳ طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به دلیل شرایط نامساعد جوی، لغو و به زمانی دیگر موکول شد.

به گزارش خبرنگار شانا، با پیگیری های به عمل آمده از روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های ایران، این مراسم که قرار بود صبح فردا (دوشنبه، ۹ آبان) با حضور رئیس‌جمهوری و در محل پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند برگزار شود، لغو شد.

بر پایه این گزارش، این مراسم به زودی و با حضور مقام های رسمی کشور و مدیران متولی این طرح برگزار خواهد شد.

به گزارش شانا، با بهره برداری از واحدهای ۱۲ و ۳۳ طرح توسعه پالایشگاه شازند ظرفیت تولید بنزین این پالایشگاه از روزانه ۴ میلیون لیتر کنونی به روزانه ۸٫۳ میلیون لیتر افزایش می یابد.

با اجرای کامل این طرح، پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند تا پایان امسال می تواند ظرفیت تولید بنزین خود را به ۳٫۴ برابر کل ظرفیت موجود افزایش دهد و روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین با عدد اکتان ۹۰ و ۹۵ تولید کند.

پروژه بهینه‌سازی و بهبود کیفیت فرآورده‌های نفتی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند از سوی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در این پالایشگاه در حال اجراست که با بهره برداری کامل از آن، پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در سال جاری به بزرگ ترین تولیدکننده بنزین پالایشگاهی در کشور تبدیل می شود و بیشترین سهم تولید بنزین کشور را به خود اختصاص می دهد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۰۴۳۸۲ بازدید