سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

ایران چهارمین تامین کننده نفت کره جنوبی باقی ماند

واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه اوت سال جاری، ۱۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش نشریه پترولیوم اینتلجنس ویکلی، شرکت ملی نفت کره (کی.ان.او.سی) اعلام کرد: صادرات نفت خام ایران به کره جنوبی در ماه  اوت سال جاری میلادی، با ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۲۶۴ هزار بشکه در روز رسید.

بر پایه گزارش کی.ان.او.سی، مجموع واردات نفت خام کره جنوبی در ماه اوت، با ۳٫۸ درصد کاهش نسبت به سال گذشته و ۶٫۵ درصد کاهش نسبت به ماه پیش از آن (ژوئیه) به دو میلیون و ۳۴۷ هزار بشکه رسید.

واردات این کشور در اوت ۲۰۱۰ میلادی، روزانه دو میلیون و ۴۳۹ هزار بشکه در روز بوده است.

این گزارش می افزاید: واردات نفت خام کره جنوبی از عراق در ماه اوت با بیش از سه برابر افزایش به ۲۶۷ هزار بشکه در روز رسید، در حالی که این مقدار در اوایل سال جاری میلادی تنها ۸۱ هزار بشکه در روز بود.

میانگین واردات نفت خام کره جنوبی در بازه زمانی ژانویه-اوت با ۷٫۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به دو میلیون و ۵۱۰ هزار بشکه در روز رسید.

تولید پالایشگاه های کره جنوبی در ماه اوت به میانگین روزانه دو میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۱ درصد کاهش نشان می دهد.

از سوی دیگر، صادرات فرآورده های نفتی این کشور در ماه اوت با ۱۲٫۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به یک میلیون و ۱۳۰ هزار بشکه در روز رسید.

در دوره مورد بررسی، عربستان سعودی با صدور روزانه ۶۸۳ هزار بشکه نفت خام به کره جنوبی، بزرگ ترین تأمین کننده نفت خام این کشور بود و کویت با صدور روزانه ۳۴۱ هزار بشکه و عراق با صدور روزانه ۲۶۷ هزار بشکه جایگاه نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۶۳۲۶ بازدید