سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ EN

افزایش ضریب اطمینان ارتباطات مخابراتی در نفت مسجد سلیمان

مدیرعملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از اجرای طرح جامع شبکه مخابراتی این شرکت در این ماه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید کمال موسوی؛ مدیرعملیات نفت و گاز مسجد سلیمان با اعلام این خبر افزود: این پروژه با اعتبار ۱۱۲ میلیارد ریال در مدت زمان ۲۴ ماه و با هدف اصلاح و بهسازی ارتباطات تمامی واحدها و تأسیسات صنعتی، اداری و خدماتی این شرکت اجرا می شود .

وی با اعلام اینکه با این اقدام کیفیت و ضریب اطمینان ارتباطی به ۹۹٫۹۵ درصد افزایش می یابد گفت: با اتمام این پروژه و با بستر سازی مناسب، تمامی نیازهای ارتباطی صدا، تصویر، دیتا و اینترنت ، تله مدیسین همه واحدها و تأسیسات صنعتی و عملیاتی این شرکت تأمین می شود .

عضو هیأت مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ادامه داد: در این پروژه یک شبکه مدرن با ظرفیت یکهزار و ۸۹۰ کانال تلفنی، شامل ۸ ایستگاه مخابراتی بین مسجدسلیمان، اهواز و بیدرویه به عنوان شاهراه اصلی ایجاد می شود .

وی افزود: با این اقدام ستاد مدیریت شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان از دو طرف به شبکه های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مدیریت خطوط لوله و مخابرات متصل شده و تشکیل یک حلقه می دهد.

موسوی افزود: با این اقدام تعداد ۲۲ ایستگاه انتهایی شامل تأسیسات و مراکز خدماتی هر کدام از طریق یک شبکه مدرن PDH با ظرفیت ۴۸۰  کانال تلفنی با این حلقه ارتباط برقرار می کنند ضمن آنکه ۱۰ ایستگاه هم برای تقویت ارتباطات پیش بینی شده است .

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این پروژه، یک شبکه رادیو ترانک دیجیتال تترا که در نوع خود بسیار پیشرفته و مدرن است به منظور پوشش ارتباطات سیار عملیاتی شامل رادیوهای ثابت، خودرویی و دستی ایجاد و جایگزین بی سیم های معمولی کنونی می شود

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۵۸۲۹۲ بازدید