سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ EN
با انجام مطالعه بر روي میدان گازی کیش مشخص شد:

افزایش حدود ۲ برابری حجم ذخایر گاز

ناجی سعدونی از وجود بیش از ۷۰ تریلیون فوت مکعب (TCF) گاز در میدان کیش خبر داد و گفت: با مطالعات در حال انجام فکر می کنیم باز هم ذخایر این میدان بیشتر شود.

به گزارش روابط عمومی متن: مدیر عامل این شرکت ، با تاکید بر این که حجم گاز در جای میدان کیش بسیار فراتر از حجم اولیه است، گفت: هنوز حجم گاز این میدان به صورت دقیق مشخص نشده است و شاید دو برابر حجم اولیه خود باشد.

وی گفت: توسعه سه فاز این میدان گازی به کنسرسیومی متشکل از بانک ملت و چند شرکت داخلی واگذار شده است که به زودی نتایج کار این کنسرسیوم به رسانه ها اعلام خواهد شد.

سعدونی گفت: عملیات حفاری نخستین حلقه چاه توسعه‌ای در میدان گازی کیش، در بهمن ۸۸ آغاز شده است و پیش‌بینی‌ها بر این است که حفاری چاه‌های کیش در فاز نخست در آینده نزدیک انجام شود.

وی افزود: شرکت ملی نفت ایران هم تلاش می‌کند تا فاز نخست بهره‌برداری از این مخزن کیش را با تولید روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب، در برنامه پنجم توسعه محقق کند.

تولید ۱۵ هزار بشکه میعانات گازی تثبیت شده، تولید روزانه ۹۷۰ میلیون فوت‌مکعب گاز سبک شیرین و روزانه چهار تن گوگرد جامد، از اهداف طرح توسعه میدان کیش به شمار می‌رود.

مدیر عامل شرکت متن خاطر نشان کرد: موقعیت بسیار ایده‌آل و مناسب میدان کیش برای صدور گاز، طرح توسعه این میدان را به یکی از پروژه‌های بسیار مهم کشور تبدیل کرده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۵۸۹۲۵ بازدید