سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ EN

استفاده از ابزارهای نوین مالی برای انجام معاملات در شرکت ملی نفت

محسن قمصری با بیان اینکه استفاده از ابزارهای نوین مالی سبب رشد و شکوفائی صنعت نفت ایران خواهد شد، از بررسی نحوه استفاده از ابزارهای نوین مالی برای انجام معاملات در شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: استفاده از ابزارهای نوین معاملاتی مانند صکوک اجاره به عنوان یک ابزار معاملاتی اسلامی می تواند موجب تنوع بخشی در نحوه فروش تلقی گردد.
سید محسن قمصری افزود: شرکت ملی نفت ایران در پی آن است که در فرایند کاری خود ابزارهای جدید را برای معامله مورد توجه قرار دهد اما چون در ابتدای راه قرار داریم پس از آزمایش و کسب تجربه لازم می توان از این روش های نوین برای معامله استفاده کرد.
قمصری تصریح کرد: بازاریابی یکی از وظایف امور بین الملل به شمار می رود و در این مسیر ما ۲ گزینه را مد نظر داریم: روش های نوین بازاریابی و روش های نوین مالی که برای استفاده درست از این دو عامل ما از هرگونه روشی که برای شرکت ملی نفت ایران بهره وری بیشتری را به همراه داشته باشد، استقبال می کنیم.
مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: فروش نفت خام، نفت کوره، بنزین و فرآورده های پتروشیمی در بورس موجب شده است تا ارتباط موثر و سازنده تری میان سازمان بورس و شرکت ملی نفت ایجاد شود و امید است که ارتقا همکاری ها موجب توسعه صنعت نفت ایران شود.
به گزارش شانا، مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت نیز پیش از این درباره برنامه های وزارت نفت برای تامین مالی پروژه ها نفتی تصریح کرده بود: مجوزهای لازم برای فروش اوراق مشارکت ارزی از دولت، توسعه صندوق های انرژی فاند در بانک های داخلی و فروش کاغذی نفت در بورس (صکوک) جز برنامه های وزارت نفت است که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد؛ از این رو وزارت نفت در سال جاری منابع خوبی را جذب خواهد کرد.
دکتر پیام بطحایی، مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران نیز با بیان این که سیستم شرکت ملی نفت به سیستمی فعال تبدیل شده است، یادآور شد: با تمهیدات به عمل آمده از جمله استفاده از بانک های داخلی در قالب صندوق های سرمایه گذاری به ویژه در حوزه انرژی و اصلاح قراردادها، پیش بینی می شود افزایش انگیزه برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای مشارکت در طرح های صنعت نفت افزایش یابد.
به گفته بطحایی، برگزاری جلسه های متعدد با واحدها و شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران، همچنین بانک های داخلی از جمله بانک ملت برای نهایی کردن قراردادهای فاینانس و حل و فصل مسائل فی مابین، برگزاری نشست های متعدد در زمینه بهسازی قراردادهای بیع متقابل برای تامین منافع ملی، حضور فعالانه در کمیته های مشترک مدیریت پروژه های اکتشافی، کمیته تخصصی سرمایه گذاری، هیئت ترک تشریفات مناقصه از فعالیت هایی است که برای کمک به تامین مالی پروژه ها انجام گرفته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۴۳۱۶ بازدید