سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

پنجمین محموله نفت خام ایران فردا در بورس عرضه می‌شود

پنجمین محموله نفت خام سنگین ایران به میزان یک میلیون بشکه فردا (چهارشنبه ۲ شهریور) در بورس عرضه می شود.

مدیر فنی و پذیرش بورس کالا در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: بر اساس نامه شرکت ملی نفت ایران، روز چهارشنبه (دوم شهریور) یک میلیون بشکه نفت خام سنگین ایران به قیمت ۱۰۶٫۵۸ دلار برای هر بشکه با پریمیوم ۱٫۵ دلار در بورس عرضه خواهد شد.

مهرداد نامداری افزود: تسویه حساب این محموله در دو مرحله اعلام شده است که باید به دلار، یورو، ین، درهم یا لیر در حساب های خارج از کشور که با تشخیص شرکت ملی نفت ایران اعلام خواهد شد، پرداخت شود.

وی ادامه داد: بازار هدف این محموله که از خارگ بارگیری خواهد شد، شمال غرب اروپا اعلام شده است و زمان تحویل ۲۰ تا ۳۰ سپتامبر خواهد بود.

به گزارش شانا، نخستین معامله نفت خام در بورس هفته گذشته و به میزان ۵۰۰ هزار بشکه انجام شد.

سیدمحسن قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران در باره چهارمین عرضه محموله نفت خام در بورس که چهارشنبه گذشته با موفقیت انجام شد، با اشاره به اینکه خریدار محموله ۵۰۰ هزار بشکه ای نفت خام سنگین و پس از واریز ۲۰ درصد وجه معامله از طریق سازمان بورس معرفی می‌شود،‌ گفته بود: در معامله نفت خام به هیچ عنوان ارزان فروشی نکردیم و تخفیفی داده نشده است.

سید محسن قمصری اظهار کرده بود: در عرضه های قبلی ما انتظار فروش را نداشتیم به عبارت دیگر این عرضه ها برای ما یک تمرین موفق بود تابتوانیم با بازار هماهنگ شویم.

قمصری با اشاره به اینکه محموله نفت خام سنگین عرضه شده در هفته گذشته با طرف داخلی معامله شده است، افزوده بود: حرکت خوبی را آغاز کردیم و امیدواریم با همکاری بیشتر سازمان بورس در آینده مشتریان خارجی نیز در بورس ایران حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه شرکت ملی نفت ایران  آماده ادامه همکاری و تعامل با سازمان بورس است برای تداوم عرضه نفت خام است، تصریح کرده بود: از سازمان بورس انتظار داریم با همکاری بانک مرکزی زیر ساخت های بانکی جهت معامله های آینده نفت خام را فراهم سازند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۱۱۲۹۷ بازدید