سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ EN

مهندس قاسمی تمام زندگی‌اش را برای مقابله و مبارزه با غرب وقف کرده‌است

معرفی مهندس رستم قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت، واکنش رسانه‌های وابسته به غرب را برانگیخته‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP) به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت نفت، انتخاب مهندس قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت نفت بازتاب ناگواری را برای رسانه‌های غربی به دنبال داشت.

به‌طوری که روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف در گزارشی با اشاره به پیشنهاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران برای معرفی مهندس قاسمی در وزارت نفت نوشت: یک سپاهی رئیس اوپک خواهد شد. مردی که تمام زندگی‌اش را وقف مبارزه با غرب کرده‌است.

این روزنامه در ادامه این گزارش می‌افزاید: اگر مهندس قاسمی از سوی مجلس شورای اسلامی رای اعتماد اخذ نماید سرنوشت قیمت‌های نفت جهان به دست مردی خواهد افتاد که تمام زندگی‌اش را برای مقابله و مبارزه با غرب وقف کرده‌است و قیمت‌های نفت در حال حاضر به اندازه کافی بالا هست و چشم‌انداز بهره‌گیری از قیمت‌های نفت برای زیر منگنه گذاشتن جهان به منظور تحقق اهداف خود، چیزی است که باید شب‌های پر از کابوس و بی‌خوابی را برای ما به ارمغان آورد.

بی‌بی‌سی انگلیس هم با پرداختن به این خبر اعلام کرد: باید دید که انتخاب مهندس قاسمی چه پیامی به دنیای خارج از ایران ارسال می‌کند و چه تاثیری بر مشتریان کنونی و بالقوه نفت و انرژی ایران خواهد داشت.

این اقدام به جامعه جهانی می‌گوید که ایران اهمیتی برای تصمیم‌های مرتبط با تحریم‌های وضع شده قائل نیست و از نظر ناظران نوعی پای‌بندی بر سیاست‌های کنونی ایران در حوزه‌های مختلف تعبیر می‌شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۴۱۲۴۹ بازدید