سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

ایران‌کد موجب صرفه جویی در خریدهای نفتی می‌شود

سرپرست وزارت نفت گفت: به دلیل این‌که ایران‌ کد باعث منظم شدن و صرفه جویی در خریدهای نفتی می‌شود از آن حمایت می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد علی آبادی؛ سرپرست وزارت نفت اظهار داشت: اعتقاد به کارکرد ایران‌کد در صنعت نفت به مزایای آن بر می‌گردد و اگر سیستم هایی چون ایران‌کد به درستی در نفت پیاده شود ارقام بزرگی صر فه جویی خواهد شد.

وی با بیان این‌که برای نهادینه کردن سیستم‌هایی چون ایران‌کد در نفت باید صبور و با حوصله بود، افزود: بسیاری از بخش‌های صنعت نفت نیاز به تحرک و نوسازی دارد اما این امر یک شبه محقق نمی‌شود و چه بسا سرعت حساب نشده درانجام برخی کارها نتیجه عکس می دهد.

وی تصریح کرد: اجرای ایران‌کد در صنعت نفت آغاز شده و تاکیدات رئیس جمهور و الزامات قانونی موجود برای گسترش این سیستم در سطح ملی نیز به سرعت بخشی آن کمک می‌کند و ما نیز آمادگی انجام همه‌گونه حمایت برای گسترش ایران‌کد در صنعت نفت را داریم.

سرپرست وزارت نفت با اشاره به این‌که موانع گسترش ایران‌کد در صنعت نفت باید برطرف شود، گفت: وزارت بازرگانی و وزارت نفت باید گفت‌وگوهای جدی بیشتری در این باره داشته باشند و ما آمادگی خود را در این باره اعلام می کنیم که موانعی که به سرعت قابل رفع است را اقدام و برای بقیه موارد برنامه‌ریزی کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۴۳۷۹ بازدید