سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

رکورد تولید اتیلن در پتروشیمی جم شکسته شد

با آماده‌سازی واحد الفین و نصب Oriflce برای دریافت خوراک مجتمع پتروشیمی جم موفق شد با تولید ۱۶۰ تن اتیلن در ساعت (روزانه ۳ هزار و ۸۴۰ تن) رکورد تولید این محصول را به خود اختصاص داد.

به گزارش شانا، مجتمع پتروشیمی جم صاحب عنوان بزرگ ترین تولیدکننده اتیلن در جهان، تولیدکننده متنوع‌ترین پلی‌الفین‌ها و کاملترین زنجیره تولید محصولات است.

استفاده از فناوری‌های روزآمد و انتخاب ظرفیت‌ها در مقیاس جهانی نیز، از مواردی است که در طراحی و ساخت دیگر واحدهای تولیدی مجتمع مدنظر قرار گرفته است.

بر اساس بازنگری نهایی بودجه مصوب، برآورد کل سرمایه گذاری اجرای طرح شامل ۱،۵۸۵ میلیون دلار بودجه ارزی و ۱۱٫۱۸۵ میلیارد ریال بودجه ریال است؛ افزون‌بر این در همسویی با اهداف و سیاست‌های خصوصی‌سازی در کشور ۲۵٫۸ از سهام این شرکت به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، ۲۴٫۵ درصد به شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، ۲۳ درصد به صندوق بازنشستگی کشوری، ۱۵ درصد به شرکت کارگزاری سهام عدالت، ۹٫۲ درصد به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، ۲٫۵ درصد به شرکت ملی صنایع پتروشیمی واگذار شده است.

واحد الفین مجتمع پتروشیمی جم، ظرفیت تولید یک میلیون و ۳۲۰ هزار تن اتیلن و ۳۰۶ هزار تن پروپیلن را در سال دارد و اجرای این پروژه در چنین مقیاسی، یکی از دستاوردهای مهم در صنعت پتروشیمی کشور به شمار می آید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۴۴۵۱ بازدید