سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

پروژه جمع آوری و تزریق گازهای همراه میدان نرگسی در سال جاری راه اندازی می شود

سرپرست مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از راه اندازی پروژه جمع آوری و تزریق گازهای همراه نفت میدان نرگسی در سال جاری خبر داد و گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار مربوط به این پروژه از محل اعتبارات پروژه های سرمایه ای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تامین شده است.

محمد حسین رضوانی؛ سرپرست مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه پروژه جمع آوری و تزریق گازهای همراه نفت میدان نرگسی هم اکنون از پیشرفت ۹۸ درصدی برخوردار است افزود: بر اساس مطالعات تحقیقاتی انجام شده در اداره ارزیابی مخازن شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تزریق گاز به مخزن نرگسی افزون بر سهولت تولید نفت، حجم نفت تولیدی این مخزن را به میزان ۱۲۰ میلیون بشکه افزایش خواهد داد.

وی تصریح کرد: این پروژه در راستای برنامه های صیانتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و با هدف جمع آوری و فشار افزایی روزانه ۱۹ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت این واحد بهره برداری اجرایی شده است.

رضوانی جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت و جمع آوری و تزریق آنها به مخزن نرگسی به منظور افزایش ضریب بازیافت نفت از این مخزن در راستای صیانت از محیط زیست را از اهداف اصلی اجرای این پروژه خواند.

وی از طراحی و احداث یک ایستگاه تقویت فشار گاز (به منظور جمع آوری حدود ۱۹ میلیون فوت مکعب گاز و تقویت فشار آنها تا ۲ هزار و ۹۰۰ پام)، یک واحد آبزدایی گاز، خطوط لوله برای ارسال گازها به چاه های تزریقی و تسهیلات سرچاهی تزریق خبر داد و گفت: احداث تاسیسات جنبی مورد نیاز از جمله یک خط هوایی انتقال برق ۶۶ کیلو ولت به طول حدود ۳۰ کیلومتر از دیگر فعالیت های اجرایی این پروژه است

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۵۰۳۳۸ بازدید