سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

آخرین وضعیت طرح های توسعه ای در شرکت مهندسی و توسعه نفت تشریح شد/ ساخت داخل ۹۵ درصدی در طرح گوره-جاسک

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از نهایی شدن مذاکرات مربوط به فاز دوم طرح میدان نفتی یاران و میدان چنگوله از سوی شرکت ملی نفت ایران خبر داد و اظهار امیدواری کرد مصوبات اجرایی مربوط به طرح های توسعه ای این ۲ میدان تا پایان امسال به شرکت متن ابلاغ شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دکتر تورج دهقانی در حاشیه سومین روز از برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه صنعت نفت گفت: بنابر مصوبات ابلاغی، انجام مذاکرات مربوط به میادین توسعه نیافته بر عهده شرکت ملی نفت ایران است و پس از تایید نهایی، برای اجرا به شرکت مهندسی و توسعه نفت ابلاغ خواهد شد.
وی اظهار کرد: در خصوص طرح توسعه فاز ۲ میدان نفتی یاران و چنگوله، هم اکنون مذاکرات نهایی با شرکت های پیمانکار از سوی شرکت ملی نفت ایران انجام شده و قراردادهای مربوطه نیز منعقد شده است.
وی اظهار امیدواری کرد: قراردادهای مربوط به توسعه این میدان ها تا پایان امسال برای اجرا به شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان مجری ابلاغ شود.
دهقانی در ادامه از تکمیل فاز اول میدان نفتی آذر خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر تولید مستمر بالای ۶۰ هزار بشکه ای از این میدان در حال انجام است و این طرح نیز در آینده ای نزدیک به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

افزایش ۱۵ هزار بشکه ای ظرفیت تولید یادآوران

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت درباره اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید میدان نفتی یادآوران نیز گفت: اجرای این طرح به ۲ تا ۳ سال زمان نیاز دارد؛ با این وجود طی سال گذشته ضمن تدوین برنامه اجرایی این طرح، افزایش ۱۵ هزار بشکه ای ظرفیت تولید از این میدان محقق شده است.
وی اضافه کرد: در راستای افزایش ۵۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید از این میدان، حفاری ۲۵ حلقه چاه در دست برنامه قرار دارد که مراحل تصویب و تنفیذ نهایی را طی می کند.
به گفته دهقانی، شرکت چینی که پیشتر اجرای فاز اول از این طرح را تقبل کرده است، برای اجرای فاز دوم نیز ابراز آمادگی کرده و بر همین اساس انجام مذاکرات مربوط به این طرح با این شرکت چینی به صورت موازی در جریان است.
وی ابراز امیدواری کرد: فاز دوم طرح توسعه میدان مشترک یادآوران که از نفت مرغوبی نیز برخوردار است، هرچه سریعتر نهایی و وارد فاز اجرایی شود.

تولید ۱۰۰ درصدی لوله های خط لوله گوره جاسک در داخل کشور

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت همچنین درباره حمایت از ساخت داخل در اجرای طرح بزرگ خط لوله گوره جاسک نیز گفت: بیش از ۹۵ درصد از تجهیزات ساخته شده در اجرای این طرح ساخت داخل است.
وی تصریح کرد: ساخت خطوط لوله و پمپ های استفاده شده در اجرای این طرح به صورت ۱۰۰ درصدی از سوی شرکت های ایرانی صورت گرفته است؛ علاوه بر آن ساخت بیش از ۹۰ درصد از شیرآلات و بخش مهمی از تجهیزات کنترلی در اجرای این طرح از سوی شرکت های ایرانی صورت می گیرد.
به گفته دهقانی این طرح از پیشرفت بیش از ۸۵ درصد در فاز اول و بیش از ۷۰ درصدی در اجرای کل طرح برخوردار است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۲۲:۳۲۵۷۵ بازدید