سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN
همزمان با چهل سالگی پيروزی انقلاب اسلامی؛

واحد فرآورش سیار میدان نفتی(Skid Mounted) آزادگان جنوبی راه‌اندازی خواهد شد

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از راه‌اندازی واحد فرآورش سیار میدان نفتی آزادگان جنوبی همزمان با چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن با بیان اینکه احداث، واحد فرآورش سیار برای اولین بار در ایران ازجمله مهم‌ترین اقدامات توسعه‌ای، در میدان نفتی آزادگان جنوبی می‌باشد گفت: انجام این فعالیت هم اکنون توسط یک شرکت خارجی در مرحله نصب و راه‌اندازی قرار دارد و بر این اساس طی ۲ ماه آینده ۳۵ حلقه چاه جدید وارد مدار تولید خواهد شد و حدود ۵۰ هزار بشکه نفت در روز به ظرفیت تولید این میدان افزوده خواهد شد که با احتساب این موضوع امیدوار هستیم تا پایان سال ۹۷ ظرفیت تولید از این میدان را به ۱۵۰ هزار بشکه در روز برسانیم؛ همانطور که طی سال گذشته با تلاش همکاران مان در شرکت متن توانستیم با افزایش۵۰ حلقه چاه، ظرفیت تولید را از۳۰ هزار بشکه در روز به حدود ۱۰۰ هزار بشکه برسانیم.

دکتر تورج دهقانی افزود: طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی ازجمله بزرگترین طرح‌های توسعه‌ای نفتی کشور بشمار می‌رود که از محل منابع داخلی تأمین بودجه می‌شود.

وی همچنین گفت: انجام احداث دو واحد سطح الارضی تفکیک‌گر نفت و گاز در ماه‌های گذشته به مراحل پایانی خود رسیده است که دارای پیشرفت حدود ۹۸ درصد می‌باشد.

دکتر تورج دهقانی به دیگر فعالیت‌های توسعه‌ای درمیدان نفتی آزادگان جنوبی اشاره کرد و پیشرفت‌ قابل توجه حفاری از سوی پیمانکاران ایرانی را ازجمله مهم‌ترین دستاوردهای این میدان برشمرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان اینکه با اجرای سیاست‌های کلان کشور و استراتژی افزایش تولید به صورت مرحله‌ای این میدان مشترک در دستور کار شرکت ملی نفت قرار دارد گفت: در همین راستا اقدامات مهمی در مسیر به سرانجام رسیدن این میدان بزرگ نفتی صورت گرفته است که فقط مربوط به راه‌اندازی واحد فرآورش سیار نیست. همچنین، در راستای به جامه عمل پوشاندن حمایت از کالای داخلی ایرانی و استفاده از ظرفیت سازندگان و تولیدکنندگان داخلی، شرکت مهندسی و توسعه نفت قراردادهای تجهیزات ساخت خارج که امکان ساخت داخل را داشتند لغو کرده و از این سیاست‌ها بصورت جدی حمایت و پیگیری می‌نماید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۴۸۱,۴۶۵ بازدید