سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

گفتگو با خانم مبینا صحت ورزشکار نوجوان موفق فرزند جناب آقای صحت مدیر کمپ آزادگان جنوبی

سلام لطفا خود را معرفی کنید.

مبینا صحت، متولد اسفند ١٣٨٢ در شهر اهواز هستم. از پنج سالگی به ورزش شنا پرداختم. پس از وقفه ای که در  ورزش کردنم ایجاد شد ، ٢ سال است  مجددا بصورت جدی تری رشته شنا را پیگیری می کنم. در کنار ورزش شنا علاقه خاصی به هنر موسیقی و هنرهای دستی دارم. نواختن سه تار را نزد یکی از اساتید حاذق شهر اهواز فرا گرفته ام.

چرا رشته ورزشی شنا را انتخاب کرده اید؟

به نظر من شنا جزء رشته های با طراوت و آرامش بخش است و با توجه به علاقه خاصم به این رشته آن را انتخاب کردم.

از موفقیت های خود برایمان بگویید.

اولین مسابقاتی که شرکت کردم مسابقات داخلی در ناحیه بود که از طرف آموزش و پرورش در سال ٩١ برگزار میشد و در دو مسابقه مقام دوم تیمی را کسب نمودیم.

پس از آن در سال ٩۶ به مسابقات استانی اعزام شدم و در رشته قورباغه و پروانه مقام دوم را کسب نمودم . سپس  در مسابقات تیمی ناحیه به مقام سوم نائل شدم و موفق به اخذ  مدرک غریق نجاتی کودکان زیر ده سال شدم.

هدف نهایی شما در رشته شنا چیست؟

هدف نهایی من تلاشی مضاعف در رشته شنا و تمرینات جدی در این ورزش است تا بتوانم در مسابقات انتخابی کشوری که در آینده ای نزدیک برگزار می شود شرکت کنم و خود را در میدانی حرفه ای و سخت، محک بزنم. نهایتا نیز دوست دارم در کسوت مربیگری این رشته، تجربیاتم را به دیگران منتقل کنم.

آیا بقیه اعضای خانواده شما اهل ورزش هستند؟

بله خواهر بزرگترم سوارکاری میکند و سخت مشغول تمرین و آموزش است.

نقش خانواده شما در رسیدن به جایگاه کنونی چه بوده است؟

با تمامی وجود مرا مورد حمایت های خود قرار دادند تا بتوانم به موفقیت های بیشتری دست یابم. پنج ساله که بودم مادرم با توجه به ضرورت یادگیری شنا، مرا در کلاس آموزشی این رشته ثبت نام نمود. در کلیه جلسات آموزشی، من کنار استخر می نشستم و بخاطر ترس از آب به هیچ وجه وارد استخر نمی شدم. اما خانواده ام پا پس نکشیدند و مرا جهت آموزش خدمت مربی حاذقی فرستادند که با شاگردانش رابطه بسیار خوبی برقرار می نمود. در پایان دوره آموزش می توانستم داخل آب شوم و کمی شنا کنم. در دوره دوم با توجه به آموزشهای مربیگری به ورزش شنا علاقمند شدم و در برخی مواقع تا سه سانس در استخر می ماندم و به شنا کردن میپرداختم.

در هفته چقدر تمرین می کنید و آیا این تمرینات موجب ایجاد مشکل در تحصیل شما نمی شود؟

من در حال حاضر هفته ای ٣ روز و هر جلسه ۵/۱ ساعت تمرین میکنم . در این تمرینات بین ١٢٠٠ تا ١۵٠٠ متر شنا میکنم. البته این زمان زیادی نیست و می توانم به درسهایم نیز کما فی السابق رسیدگی کنم.

نظر خانواده شما راجع به ادامه تحصیل در زمینه ورزشی چیست؟

همانگونه که عرض کردم، دوست دارم مربی رشته ورزشی شنا شوم، خانواده مخالفتی ندارند اما ترجیح می دهند که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل نمایم و به ورزش از دیدگاه علاقمندی و یا اولویت دوم در کنار تحصیل بنگرم.

در آینده علاقمند به پیگیری و ادامه ی چه مسیری هستید؟

دوست دارم علاوه بر ادامه ورزش شنا و مربیگری، همانند مادرم که مدیر مدرسه است در سیستم آموزشی حضور داشته باشم، معلم شوم یا اینکه مربی آموزشی در مقاطع تحصیلی متوسط یا عالی باشم.

اوقات فراغت خود را چگونه میگذرانید؟

مطالعه می کنم.  به خواندن کتابهای رمان علاقه خاصی دارم. از خواندن رمان بسیار لذت می برم. تلویزیون نگاه میکنم و بعضی وقتها نیز به ساخت کارهای دستی مشغول می شوم مثل تابلوی گل نقره، گیفت گل،  پتینه کاری و …

سفر کردن را نیز بسیار دوست دارم و به دوستان پیشنهاد میکنم حتما به سرعین در آذربایجان شرقی سفر کنند. به هنر نقاشی نیز علاقمند هستم و در آینده اگر زمان و فرصت ایجاد شود به آن خواهم پرداخت.

خاطره ای در ذهن خود دارید؟

در مسابقاتی که در نهم بهمن سال گذشته برگزار شد، اغلب رقبای من در مسابقات کشوری مقام داشتند. من بسیار نگران بودم و اصلا تصور نمی کردم که در مقابل آنها موفقیتی کسب کنم. اما به یاری خدا توانستم مقام نخست را از آن خود کنم.

به نظر شما ورزشکار باید چگونه باشد؟

خستگی در ورزشکار معنی ندارد و باید به آنچه میخواهد برسد. مطمئن باشد با سعی و تلاش می تواند به هر چه میخواهد دست یابد. باید گذشت داشته باشد رقابت را در جهت پیشرفت پیگیری نماید. برد و باخت آنچنان مهم نیست. تنها سعی و تلاش و کوشش در رقابت مهم است.

خوشبختی چیست؟

خوشبختی یعنی از آنچه که داری رضایت داشته باشی و لذت ببری

حرف آخر…

از شما و تیم روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت سپاسگزارم. از خدا میخواهم مانند همیشه پشتیبان من باشد تا بتوانم به موفقیت های بیشتری دست یابم تا موجب سربلندی خانواده ام شوم و سلامتی که مهم ترین چیز در زندگی است.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۲۹۱,۳۹۲ بازدید