سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ EN

اقدامات انجام شده توسط شرکت متن به زلزله زدگان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، در راستای تشکیل کارگروهی به منظور کمک به زلزله زدگان کرمانشاه که در تاریخ ۸ آذر ماه با مدیریت و نظارت سید نورالدین شهنازی زاده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت برگزار شد، کارکنان شرکت متن در اقدامی خیرخواهانه کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به شرح ذیل برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال کردند:

 

  • مقادیر قابل توجهی از اقلام موردنیاز زلزله‌زدگان در روزهای ابتدایی وقوع زلزله از قبیل: پوشاک، پتو، مواد خوراکی و آشامیدنی، توسط همکاران تهیه و از طریق سازمان بسیج شرکت ملی نفت ایران به مناطق زلزله‌زده ارسال گردید.
  • در راستای ابراز همدردی با مردم زلزله‌زده و همچنین شناسایی موقعیت‌های آسیب دیده ۲ نفر از همکاران شرکت در تاریخ ۲۱ و ۲۲ آذر ماه از مناطق زلزله‌زده بازدید بعمل آوردند.
  • برای اسکان موقت خانواده‌های نیازمند و خرید کانکس، شماره حسابی جهت جمع‌آوری هزینه‌های مربوطه به اطلاع همکاران رسید، که مبلغ ۱۴ میلیون تومان با مشارکت و همیاری همکاران شرکت جمع‌آوری گردید. پس از بررسی شرکت‌های سازنده کانکس و انتخاب کانکس با کیفیت و قیمت مناسب، اقدام به خرید ۵ دستگاه کانکس نو به ابعاد ۴۰/۲×۴ متری نموده و در تاریخ‌ ۹۶/۹/۲۳ و ۹۶/۹/۲۷ به منطقه ارسال و مستقیماً تحویل خانواده‌های نیازمند گردید و رسید مربوطه نیز اخذ شد.
  • عطف به جلسه شورای پایگاه بسیج شهدای مرصاد و دستور مساعدت مدیرعامل شرکت متن در هامش نامه شماره ۶۱۴۵۰ مورخ ۹۶/۰۹/۰۸ این پایگاه، مبنی بر هرگونه همکاری طرح‌ها در جهت یاری‌ رساندن به آسیب دیدگان زلزله استان کرمانشاه، بدین منظور در جهت شناسایی امکانات موجود و بلا استفاده در طرح‌ها بازدیدی از مناطق مربوطه انجام و جلساتی با مسئولین محترم طرح‌ها و کارشناسان برگزار و اقلام قابل استفاده و انتقال به مناطق زلزله‌زده مشخص گردید.

بدین منظور طرح‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت در این راستا به شرح ذیل به زلزله زدگان کمک‌ کردند:

الف) طرح توسعه میدان نفتی یادآوران :

تعمیر و بازسازی ۳ دستگاه کانکس‌ و ارسال به شهرستان سرپل ‌ذهاب و تحویل به خانواده‌های نیازمند در تاریخ ۹۶/۹/۱۶ .

ب) طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی :

بازسازی و نصب درب و پنجره دو جداره PVC بر روی ۵ دستگاه کانتینر حمل بار، به صورت بسیار زیبا و قابل سکونت خانواده‌های نیازمند و ارسال آنها به همراه یک دستگاه کانکس به شهرستان سرپل ذهاب و تحویل به خانواده‌های نیازمند در تاریخ ۹۶/۱۰/۰۱ .

ج) طرح توسعه میدان نفتی آذر :

ارسال ۲ دستگاه کانکس بازسازی شده به شهرستان گیلانغرب و تحویل به خانواده‌های نیازمند در تاریخ‌های ۹۶/۱۰/۰۱ و ۹۶/۱۰/۰۸ .

د) طرح توسعه میدان نفتی منصوری :

با پیگیری‌های انجام شده، مشخص گردید کمپ اسکان و دفاتر اداری این طرح، به میزان ۲۶۲ مترمربع به صورت ساندویچ پنل موجود می‌باشد که نیاز به جداسازی و نصب در مناطق زلزله‌ زده می‌باشد. در این خصوص لازم است دستورات و هماهنگی‌های لازم اتخاذ گردد تا هرچه سریعتر امکان حمل این مجموعه به مناطق زلزله‌زده فراهم گردد.

هـ) طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی :

از طریق این طرح، برای برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) تعداد ۱۰ دستگاه کانکس نو به صورت امانی در اختیار سازمان مدیریت بحران استان خوزستان قرار گرفته است که مکاتبات و پیگیر‌ی‌های اولیه درخصوص عودت کانکس‌های مذکور انجام پذیرفته است. لذا با پیگیری‌های بیشتر این کارگروه و عنایت مسئولین استانی، کانکس‌های مذکور هر چه سریعتر تحویل گرفته و به مناطق زلزله‌زده ارسال خواهد شد تا بتوان خانواده‌های بیشتری را از داشتن سرپناه مطمئن و گرم، بهره‌مند نمود.

و) طرح توسعه میدان نفتی زاغه :

تعداد ۵ دستگاه کانکس و ۲ دستگاه کاروان در منطقه عملیاتی کوه موند موجود می‌باشد و با تعمیرات جزیی بر روی آنها می‌توان به مناطق زلزله‌زده ارسال نمود. با توجه به عدم فعالیت در این پروژه، هماهنگی‌های لازم در خصوص نحوه پرداخت هزینه تعمیرات و ارسال این اقلام می‌بایست انجام پذیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ دی ۱۳۹۶ساعت: ۱۵:۱۳۱,۲۰۹ بازدید