سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

تاکید بر تداوم همکاری‎های سازنده نفتی ایران و چین

مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و ساینوپک چین طی نشستی در خصوص برنامه ریزی برای همکاری های آتی در پروژه های نفتی ایران به بحث و تبادل نظر پرداختند.

علی کاردر و وانگ یوپو، رئیس هیأت مدیره شرکت نفت ساینوپک، در نشستی که عصر روز گذشته (شنبه، ۳۰ بهمن ماه) با حضور تعدادی از معاونین و مشاورین هر دو طرف برگزار شد، نسبت به ادامه همکاری ها در راستای توسعه میدان های مشترک نفتی غرب کارون گفت و گو کردند.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این نشست با اشاره به سابقه همکاری سازنده دو شرکت، نسبت به آغاز همکاری های مشترک در پروژه های جدید نفتی ایران ابراز امیدواری و اولویت شرکت ملی نفت ایران را انعقاد قرار داد در چارچوب مدل جدید قراردادهای نفتی عنوان کرد.

کاردر با تاکید بر اینکه افزایش ضریب بازیافت از مخازن نفتی و به کارگیری و انتقال دانش فنی به‎روز از اولویت های شرکت ملی نفت ایران در توسعه میدان های مشترک است، افزود: انعقاد قراردادها در چارچوب مدل جدید قراردادی جدید طی ۲۰ سال زمینه آشنایی شرکت ایرانی با تکنولوژی همراه سرمایه گذار خارجی را به خوبی فراهم می کند.

وی با اشاره به نزدیک بودن زمان برگزاری نخستین مناقصه نفتی توسعه میدان آزادگان جنوبی، از ساینوپک برای حضور در این مناقصه دعوت به عمل آورد و بر ایجاد کارگروه مشترک در راستای مطالعه میدان های مورد نظر تاکید کرد.

یوپو نیز ضمن اشاره به تکنولوژی های به روز تحت اختیار شرکت ساینوپک در بخش های بالادستی، پایین دستی، پالایش و پتروشیمی و همچنین امتیازات قابل تامل در حوزه حمل و نقل دریایی بر تمایل ساینوپک برای همکاری های بیشتر نفتی با ایران تاکید کرد.

وی افزود: ساینوپک از صنعت نفت ایران برای جذب شیوه مدیریت به‎روز میادین نفتی و دانش فنی جدید حمایت خواهد کرد زیرا هم از لحاظ مالی و هم در زمینه تامین نیروی انسانی در شرایط ایده آلی هستیم و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

منبع: nioc

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۱۷:۲۲۶۵۵ بازدید