سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

دهلی نو بدهی نفتی خود به ایران را با یورو می پردازد

     وزیر نفت هند با بیان این که همه بدهی نفتی خود را به ایران با یورو پرداخت می کنیم، گفت: قرار شده است ترکیه به عنوان کانال ارتباطی میان ایران و هند در این میان عمل کند.

به گزارش خبرنگار شانا، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند شامگاه امشب (شنبه، ٢١ فروردین ماه) در همایش مشترک تجاری ایران و هند در جمع خبرنگاران در پاسخ به این  پرسش که چرا هند بر توسعه میدان گازی فرزاد بی تاکید دارد، گفت: ما در این میدان از مدتها پیش از تحریمها فعالیت داشتیم و طرف ایرانی پذیرفت که با ترک تشریفات مناقصه، هند به این پروژه بازگردد، از این رو بحثهای تجاری در این زمینه انجام شده است و قرار شد ما به این پروژه بازگردیم هرچند تکمیل آن زمانبر خواهد بود.

وی به دیدار خود با ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی اشاره کرد و افزود: در آنجا توافق شد که همه پولهای متعلق به واردات محموله های نفت ایران را بازگردانیم و این پرداخت با ارز یورو انجام می شود و ترکیه نیز به عنوان کانال ارتباطی بانکی میان خواهد بود.

وزیر نفت هند تصریح کرد: دهلی نو در زمینه توسعه میدانهای گازی دیگر ایران، هر زمان که مناقصه ای برگزار شود مباحث خود را مطرح می کند و آن طرح را بررسی خواهد کرد.

پرادهان در پاسخ به این پرسش که آیا هند از خط لوله صلح (ایران-پاکستان-هند) عقب نشینی کرده است یا خیر، گفت: ما از هیچ طرحی عقب نشینی نکرده ایم و به طرح جدیدی نیز نپوسته ایم؛ ایران دارای مازاد گاز است و ما نیز برای استفاده از آن استقبال می کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی در این باره که آیا هند بدهی خود را یکجا به ایران پرداخت می کند، اظهارکرد: بزودی نحوه پرداخت اطلاع رسانی می شود، ضمن این که پرداختها نیز به صورت پول (ارزی) خواهد بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ساعت: ۰۸:۳۱۶۲۲ بازدید