سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

ضرورت اصلاح ساختار سازمانی بهداشت و درمان صنعت نفت

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بر ضرورت اصلاح ساختار سازمانی تاکید کرد و گفت: این امر افزون بر ارتقاء سطح رضایت کارکنان، بهبود و ارایه کیفی تر خدمات را در پی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حبیب الله سمیع در نشست شورای مدیران سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: با وجود اینکه در این سازمان، افراد تحصیلکرده زیادی مشغول خدمت هستند اما سمت های سازمانی متناسب با آنها دیده نشده است از این رو باید با مدیران ارشد صنعت نفت رایزنی های لازم صورت گیرد تا با اصلاح ساختار سازمانی افزون بر ارتقاء رضایت کارکنان، شاهد ارایه خدمات کیفی تر و افزایش رضایتمندی باشیم.
سمیع با اشاره به اهمیت توجه به نیروی انسانی به عنوان مهمترین سرمایه سازمانی، گفت: باید به بهبود شرایط فعلی سازمان و ارتقاء کمی و کیفی نیروی انسانی سازمان بیش از پیش توجه شود.
وی وضعیت سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از بعد نیروی انسانی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: باید با ایجاد انگیزه در بین کارکنان از حداکثر توان آنها در بخش های مختلف سازمان استفاده کنیم.
تبیین استانداردهای نیروی انسانی در سازمان بهداشت و درمان
سمیع ادامه داد: هم اکنون قائم مقام وزیر نفت بر تبیین استاندارد نیروی انسانی در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تاکید دارد از این رو باید بر اساس طرحی مدون و پنج ساله وضعیت فعلی و آینده این حوزه مهم و تاثیرگذار را ترسیم  و برای رسیدن به اهداف برنامه ریزی کنیم.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با تاکید براین نکته که در برخی از بخش های سازمان با کمبود نیروی انسانی رو به رو هستیم، افزود: برای رفع این کاستی، باید مطالعه علمی انجام شود تا با مشخص شدن استانداردهای هر حوزه و نیز چشم انداز پنج ساله سازمان زمینه برای مدیریت نیروی انسانی کارآمد فراهم و با ارایه آن به هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران این دغدغه نیز مرتفع شود.
سمیع ضمن اشاره به وضعیت فیزیکی مراکز سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در مناطق مختلف کشور، خواهان توسعه برخی مراکز بر مبنای نیازهای سازمانی شد.
وی بر ارائه خدمات کیفی و مستمر در مناطق عملیاتی تاکید کرد و گفت: برای افزایش رضایتمندی کارکنان مناطق عملیاتی حضور کارکنان سازمان بهداشت و درمان در قالب مراکز درمانی همراه با امکانات و تجهیزات پیشرفته ضروری است.
سمیع ادامه داد: بیمارستان فوق تخصصی نفت تهران و سایر بیمارستان های تحت پوشش سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در مناطق عملیاتی، ضمن اینکه برای ایجاد اطمینان خاطر در کارکنان و ارائه خدمات کیفی باید به بهترین شکل تجهیز شوند، وظیفه شرکت های مستقر نیز همیاری و کمک رسانی به این مراکز درمانی در مناطق عملیاتی است.
ضرورت فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری  پیش از درمان
سمیع از ضرورت توجه به موضوع پیشگیری از بیماری تاکید کرد و گفت: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت باید به نحوی برنامه ریزی کند تا توجه خانواده ها و همکاران را به سمت پیشگیری از بیماری معطوف سازد؛ هرچند این امر روندی زمان بر و طولانی مدت دارد اما با فرهنگ سازی می توان در آینده شاهد نتایج خوب و ارزشمندی در سطح صنعت نفت بود.
وی خواهان توجه به مقوله پزشکی خانواده شد و بر موضوع سلامت و بهداشت کارکنان و توجه بیش از پیش به این مقوله در بین خانواده ها تاکید کرد.
لزوم کنترل دقیق بر مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به معایب و محاسن سیستم بیمه درمانی صنعت نفت گفت: این سازمان همواره به عنوان یک پشتیبان و حامی تلاش کرده است تا دغدغه های روحی و جسمی همکاران را مرتفع سازد با این حال اعتقاد دارم که باید کنترل دقیقی بر مراجعات غیرضروری و تکراری صورت گیرد تا بتوان مدیریت مناسبی بر ارایه خدمات بهداشتی و درمانی در سطح سازمان داشت.
وی گفت: وظیفه فرد فرد ما در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت این است که جایگاه سازمانی را در سطح صنعت ارتقاء دهیم که در این زمینه باید با رفع موانع و مشکلات و تبیین شرایط سازمان برای مدیران ارشد صنعت نفت، زمینه را برای ارتقاء کمی و کیفی خدمات سازمانی فراهم آوریم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ مرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۳:۱۵۶۵۴ بازدید