سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

ظرفیت تولید میدان گازی تنگ بیجار به سه برابر افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از وجود ظرفیت توسعه و تولید میدان گازی تنگ بیجار تا ۳ برابر تولید کنونی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رکن الدین جوادی طی سفر یک روزه وبازدید خود از مناطق عملیاتی نفت و گاز غرب درنشستی که شامگاه دیروز (۱۳ خرداد ماه) با مدیران ارشد شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: ظرفیت تولید روزانه ۷ میلیون مترمکعبی گاز میدان تنگ بیجار، براساس مطالعات انجام شده، با توسعه این میدان به سه برابر افزایش و به ۲۰ میلیون متر مکعب در روز می رسد.
وی تصریح کرد: با بررسی و مطالعات انجام شده از سوی مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، می توان با برداشت ۵ ساله از میدان گازی تنگ بیجار و رصد و مطالعه مجدد ظرفیت این میدان را توسعه و به بیش از ۲۰ میلیون مترمکعب در روز برسانیم.
معاون وزیر نفت همچین بر ضرورت توسعه پالایشگاه گازی در منطقه میدان تنگ بیجار برای فرآورش گاز این میدان تاکید کرد.
جوادی به مذاکرات صادرات گاز ایران به عراق اشاره و تصریح کرد: با توجه به مذاکرات صادرات گاز به کشور عراق، توسعه میدان گازی تنگ بیجار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
شتاب بخشی به روند برداشت نفت از میدان آذر
وی همچنین در بخش دیگر سخنان خود خبر از شتاب بخشی به روند برداشت از میدان نفتی آذر داد و افزود: برداشت کشور عراق از این میدان مشترک در ماه های آینده آغازخواهد شد؛ لذا برداشت از این میدان توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب باید شتاب بگیرد.
ضرورت توانمند سازی نیروی انسانی به منظور پبشبرد اهداف سازمانی
معاون وزیر نفت به اهمیت نیروی انسانی در پیشبرد اهداف سازمانی اشاره و تصریح کرد: برای هدفمند کردن نیروها به منظور تحقق اهداف، توجه به آموزش امری اجتناب نا پذیر است.
جوادی با بیان اینکه هر سازمان برای نیل به اهداف خود به کارکنانی فعال و قابل انعطاف با شرایط مختلف نیاز دارد، گفت: هنگامی که سازمان به اجرای سیستم های پویای آموزش و بهسازی نیروی انسانی اهتمام ورزد، نیروی انسانی قابلیت انعطاف‌پذیری با شرایط مختلف سازمان را پیدا خواهد کرد، به عبارت دیگر آموزش و بهسازی اقدامی کارآمد از سوی مدیر سازمان برای بالا بردن سطح شایستگی اعضای سازمان است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، بر ضرورت تخصیص خدمات رفاهی و توسعه ای در مناطق عملیاتی و غرب کشور تاکید کرد.

وی یکی از مزیت های مناطق عملیاتی نفت و گاز غرب کشور را  بافت جوان نیروی انسانی عنوان کرد و افزود: آموزش می تواند به کارآمد تر شدن این نیروها کمک کند.

به گزارش NIOC، میدان گازی تنگ بیجار که درفاصله ۷۰ کیلومتری شهرستان ایلام قرار دارد، تنها منطقه تولید کننده گاز در غرب کشور محسوب می شود.

گاز مرکز بهره برداری تنگ بیجار پس از فرآورش، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله ۶اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ خرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۲:۰۳۸۸۳ بازدید