سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

وزارت نفت از تک نرخی شدن قیمت بنزین حمایت می کند

شانا_ گره نفت: وزارت نفت از تک نرخی شدن قیمت بنزین و فرآورده های نفتی در سال ٩٣ حمایت می کند.2

منصور معظمی، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع  هیدروکربوری وزرات نفت در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان این مطلب گفت: وزارت نفت هر تصمیمی که دولت در خصوص  قیمت حامل های انرژی بگیرد اجرا می کند.

در حال حاضر قیمت بنزین معمولی سهمیه ای، لیتری  ۴٠٠ و بنزین سوپر ۵٠٠ تومان است و قیمت هر لیتر بنزین معمولی آزاد ٧٠٠ و بنزین سوپر ٨٠٠ تومان است.

ثبت رکورد صادرات نفت خام در ماه گذشته

معاون امور برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت در مورد افزایش صادرات نفت خام کشور گفت: در ۴ ماه اخیر میزان  صادرات نفت و میعانات گازی بیش از سقف برنامه افزایش یافته است و در بهمن ماه بالاترین میزان رکورد صادرات نفت  ثبت شد.

معظمی درباره اینکه چه میزان از اهداف بودجه در سال ٩٢ در بخش نفت محقق شده است، خاطرنشان کرد:  در ١١ ماهه امسال، تولید نفت کشور متناسب با برنامه بوده و در بخش تامین منابع نیز  ٢٠ درصد بیش از اهداف برنامه مصوب تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه نظرات وزرات نفت در بودجه سال ٩٣ محقق شده است، افزود: سال ٩٣ برای صنعت نفت سال مهم و استراتژیکی است  و توسعه و جهش در این بخش چشمگیر خواهد بود.

بر اساس این گزارش مجموع در آمدهای نفتی ایران در قالب بودجه ٩٣ ، ٧٩ هزار میلیارد تومان، میزان صادرات نفت خام یک میلیون بشکه و صادرات میعانات گازی ٢٩٧ هزار بشکه پیش بینی شده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع  هیدروکربوری وزرات نفت درباره انتشار اوراق مشارکت هم اظهار کرد: دولت مجوز انتشار ۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت رابه شرکت ملی نفت داده است و این شرکت در پی این است تا هرچه سریعتر کارهای اجرای آن را دنبال و آن را عملی کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ اسفند ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۵۶۷۳۲ بازدید