سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

آخرین میزان پیشرفت ساخت و راه اندازی سکوهای فاز ۱۲ و ۱۸ پارس جنوبی تشریح شد

نشست مشترک مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با مدیران شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در ارتباط با پیگیری آخرین تحولات مربوط به ساخت و آماده سازی سازه های دریایی فازهای ۱۲ و ۱۸ پارس جنوبی در یارد صنعتی خرمشهر برگزار شد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دراین نشست ویژه آخرین برنامه های اجرا شده درخصوص ساخت و راه اندازی سکوهای دریایی، تجهیزات و متعلقات این پروژه ها توسط علی طاهری؛ مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی گزارش و روندهای پیشرفت بخش های مورد نظر کارفرما مورد بررسی های کارشناسی و فنی قرار گرفت.
عرشه فاز ۱۸ پارس جنوبی به وزن ۲۳۲۰ تن، دارای چهار طبقه به مساحت ۴ هزار متر مربع است که عملیات تکمیل و نصب سازه های نهایی آن پس از بارگیری، بر روی شناور حمل در حال انجام است . این سکومتشکل از یک پایه سکو، چهار پایه به وزن ۲ هزار و ۹۶۰ تن، عرشه‌ای به وزن ۲ هزار و ۳۲۰ تن و متعلقات شامل یک پل، سه پایه و پایه‌های مشعل همجوار به وزن ۹۰۰ تن است.
طاهری در این برنامه بازدید گفت: بیشتر بسته های مختلف این سازه های دریایی توسط موسسات بازرسی فنی و کیفی بین المللی مورد تست و آزمایش قرار گرفته که به زودی با با اتمام مراحل نصب سایر بخش های باقیمانده، تایید های اجرایی صادر خواهد شد.
ارزیابی روند های ساخت سکوی B و C طرح توسعه فاز ۱۲ هم از دیگر برنامه های این نشست و بازدید بود.
مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس در این مراسم ضمن مثبت توصیف کردن مراحل اجرایی راه اندازی سازه های دریایی و مطابقت مطلوب رویه های اجرایی با پروتکل های مورد نظر کارفرما خواستار تداوم برنامه جدید برای دستیابی به اهداف عملیاتی شد.
به گفته شعبانپور تنظیم و پیاده سازی سازوکارهای جدید و نتایج موثری که از اتخاذ این رویه به دست آمده است و در راستای اجرای راهبردهای جدید وزارت نفت مبنی بر تسریع در روند های ساخت و بهره برداری از طرح های گازی میدان پارس جنوبی و حداکثری سازی میزان برداشت و تولید گاز از این مخزن مشترک بوده است .
وی در حاشیه بازدید از یارد خرمشهر در حضور مدیران و کارکنان شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و مهندسان ناظر شرکت نفت و گاز پارس مستقر در منطقه اروند گفت: خوشبختانه امروزشاهد عزم ملی دیگری از تلاش و تکاپوی ویژه همکارانمان در دهه مبارک فجر هستیم که امیدواریم این تلاش ها به زودی با رفع برخی امور باقیمانده و راهکارهای جدید مدیریتی درهمکاری گسترده تر میان بخش های کارفرمایی و پیمانکاری به نتایج گسترده تری از تحقق منافع ملی ایران در پارس جنوبی دست یابیم .
 عبدالمحمد دلپریش؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران وعضو هیات مدیره شرکت نفت و گاز پارس، مهندس شمس، مدیر عامل شرکت پتروپارس، مهندس علیخانی، جانشین مدیرعامل در توسعه طرح های فراساحل،‌ مهندس بویری، مجری فازهای ۱۷ و ۱۸ و شماری از کارشناسان فنی مهندس شعبانپور را در سفر به خرمشهر همراهی کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۳۰۴۸۸ بازدید