سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

آیین نامه نظام تحول اداری صنعت نفت ابلاغ شد

اولین جلسه شورای تحول اداری صنعت نفت هفته گذشته تشکیل و طی آن پیش نویس اصلاحیه آیین نامه نظام تحول اداری وزارت نفت تصویب شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، اولین جلسه شورای تحول اداری وزارت نفت روز چهارشنبه گذشته (۲۳ مردادماه) تشکیل و طی آن پیش نویس اصلاحیه آیین نامه نظام تحول اداری وزارت نفت در ۸ ماده و ۱۷ تبصره تصویب شد.

این اصلاحیه یک روز پس از تصویب و با دستور رستم قاسمی؛ وزیر نفت وقت، برای اجرا به تمامی شرکت های اصلی و فرعی و سازمان ها و ستادهای وزارت نفت ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، هدف از اصلاح آیین نامه نظام تحول اداری وزارت نفت، هم افزایی و افزایش تعاملات میان تمامی واحدهای زیرمجموعه صنعت نفت و همچنین بهبود و تحول توسعه وزارت نفت در راستای توسعه کشور اعلام شده است.

ایجاد نگاه استراتژیک در توسعه، یکپارچه سازی، هماهنگ سازی و نظارت کامل بر تمامی فعالیت ها و امکانات سازمانی مرتبط با اجرای برنامه های تحول در نظام اداری و در نهایت ارتقای بهره وری در مجموعه وزارت نفت، از دیگر اهدافی است که در اصلاحیه این آیین نامه در نظر گرفته شده است.

این گزارش حاکی است: بر اساس ساختار ذکر شده در “آیین نامه نظام تحول اداری”، شورای تحول اداری وزارت نفت به عنوان عالی ترین مرجع رسیدگی به موضوع تحول اداری است که وزیر نفت ریاست آن را بر عهده دارد.

معاون منابع انسانی وزارت نفت به عنوان نایب رییس و مدیرکل تحول اداری، بهره وری و توسعه کارآفرینی به عنوان دبیر و مسئول دبیرخانه این شورا فعالیت می کنند.

مدیران عامل چهار شرکت اصلی، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، رییس سازمان حراست، فرمانده مرکز مقاومت بسیج و مدیرکل دفتر وزارتی از دیگر اعضای این شورا هستند.

این گزارش می افزاید: بنابر تصمیمات اتخاذ شده، در راستای سرعت بخشی به امور مربوط به شورای تحول اداری، به زودی نهادهای اجرایی و ارگان های تصمیم ساز در تمامی سازمان ها، شرکت های اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت شکل خواهد گرفت.

آیین نامه “نظام بهره وری و تحول اداری صنعت نفت” در سال ۱۳۸۵ تدوین و ابلاغ شده بود که مفاد آن در اولین جلسه شورای تحول اداری وزارت نفت مورد بازنگری قرار گرفت و با تصویب اعضای این شورا، ارکان نظام تحول اداری، راهبردهای اجرایی و اعتبارات و اقدام های نظارتی لازم برای پیشبرد اهداف در نظر گرفته شده در این آیین نامه اصلاح شد.

گفتنی است: مفاد آیین نامه مذکورطی یک سال و با اخذ نظرات و پیشنهادات متولیان امر در چهار شرکت اصلی و معاونت توسعه منابع انسانی و همچنین با همکاری اعضای شورای تحول اداری وزارت نفت مورد بررسی و بازنگری قرار گرفته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۳۴۶۴۲ بازدید