سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

تعمیر۱۶۶قلم از تجهیزات شیرآلات سرچاهی درسه ماه

مدیرعامل شرکت پیراحفاری از تعمیر ۱۶۶ قلم از تجهیزات شیرآلات سرچاهی و آزمایش فشار آنها خبر داد. 
عبدالمهدی مجتهدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال ۱۶۶ قلم از وسایل شیرآلات سرچاهی در کارگاه عملیات تعمیرات سرچاهی و خدمات فنی چاه ها به همت تلاشگران شرکت ییراحفاری تعمیر شده است.
مجتهدی افزود: بعد از تعمیر شیرآلات سرچاهی، آزمایش فشار بر روی آنها انجام و برای استفاده مجدد در دکل های حفاری، تعمیراتی و همچنین چاه ها وارد مدار عملیات شد.
به گفته وی، این اقدام باعث استمرار و تداوم فرآیند تولید شد؛ ضمن اینکه حدود ۱۰ میلیارد ریال نیز صرفه جویی به همراه داشت.
به گزارش NIOC، شرکت پیرا حفاری ایران یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که در اواخر سال ۱۳۸۲ تأسیس شد و فعالیت خود را آغاز کرد .
 شرکت پیرا حفاری ایران هم اکنون با دارا بودن دکل های تعمیراتی سبک، دکل مکش، دستگاه پمپ تزریق نیتروژن همراه با مخزن حمل نیتروژن، دستگاه های چاه پیمایی مدرن، دستگاه های لوله مغزی سیار، خدمات سر چاهی، درون چاهی و رفع مشکلات چاه های تولیدی نفت و گاز را در حوزه فعالیت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و ۵ شرکت بهره برداری نفت و گاز تابعه انجام می دهد.
 این شرکت در پروژه های تکمیل چاه های فاز یک پارس جنوبی با شرکت نفت و گاز پارس، توسعه میادین گازی تابناک، قشم، میادین نفتی شانول، وراوی، هما، سراجه قم و پروژه تزریق گاز آغاجاری با شرکت مهندسی و توسعه نفت همکاری داشته است و خدماتی را نیز برای شرکت های بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، غرب، شرکت ملی حفاری و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از غرب تا جزیره قشم ارائه می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *