سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

تولید روزانه گاز کشور در سال جاری به ۸۰۰ میلیون

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به راه اندازی بخش هایی از پارس جنوبی در سال جاری گفت: تولید گاز غنی کشور در سال گذشته تا ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز نیز افزایش یافت و پیش بینی می کنیم این رقم تا پایان امسال، به حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب در فصل زمستان برسد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی در اختتامیه سومین گردهمایی مدیران عامل، تولید و فنی شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب افزود: راه اندازی بخشی از فازهای ۱۵ و ۱۶، راه اندازی قسمتی از بخش شیرین سازی فاز ۱۷ و راه اندازی یک ترین از فاز ۱۲ از برنامه های افزایش تولید گاز سال جاری در پارس جنوبی است.
وی همچنین در خصوص ظرفیت تولید و صادرات نفت اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت تولید نفت، بیش از چهار میلیون بشکه در روز است و با توجه به روند مطلوب توسعه در میادین غرب کارون، این رقم تا پایان برنامه پنجم توسعه به پنج میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.
قلعه بانی، وضعیت صادرات کشور را نیز به رغم اعمال تحریم ها، مناسب ارزیابی کرد.
درآمدزایی ۷۰۰ میلیارد دلاری به ازای افزایش یک درصدی ضریب بازیافت
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه این جلسه، بر ضرورت برقراری تعامل بیشتر بین واحدهای عملیاتی و کنسرسیوم ازدیاد برداشت تاکید کرد و گفت: افزایش یک درصدی ضریب بازیافت، ۷۰۰ میلیارد دلار درآمدزایی به همراه دارد و از این رو لازم است این امر، مورد اهتمام جدی در تمام شرکت های تابعه قرار گیرد.
قلعه بانی همچنین بر ارتقای شاخص تعمیرات به منظور افزایش کیفیت و کاهش هزینه ها در این زمینه تاکید کرد و افزود: در این راستا پیاده سازی سیستم های مکانیزه نگهداری و تعمیرات می تواند بسیار موثر باشد.
 
پیشنهاد ایجاد مدیریت بازرگانی و پشتیبانی ساخت داخل  
وی در پایان به جمع بندی موضوعات مطروحه سومین گردهمایی مدیران عامل، تولید و فنی شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران پرداخت و گفت: انتقال تجربیات مدیران و ایجاد امکان استفاده شرکت های تابعه از متخصصان، ظرفیت ها و حتی گاهی تجهیزات یکدیگر، مهم ترین دستاورد برگزاری این جلسات است.
وی تلاش برای بهینه سازی هزینه ها، اولویت بخشی به فعالیت های HSE در طرح ها، انجام فعالیت های لازم در راستای نگهداشت نیروی انسانی و بهره مندی از تخصص و تجارب دیگر شرکت ها را از مهم ترین مواردی دانست که باید در دستور کار شرکت های تابعه قرار گیرد.
قلعه بانی خاطرنشان کرد: شکل گیری مدیریت بازرگانی و پشتیبانی ساخت داخل در ساختار این شرکت، می تواند به انسجام بیشتر فعالیت های در دست انجام در این حوزه بینجامد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *