سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ EN

الگو برداری از شهدا و ایثارگران، ضامن عظمت صنعت

همزمان با ولادت مولی الموحدین، علی (ع) و سالروز آزاد سازی خرمشهر، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، با حضور در منزل جانباز صالح لطفی شیران، ضمن استماع خاطرات این ایثارگر و ذکر صفات وخصوصیات این دلیر مرد، ایشان را به عنوان یک پدر نمونه معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، به مناسبت ولادت مولی الموحدین علی (ع) و آزاد سازی خرمشهر، احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، غلامحسین اشرفی؛ مشاور مدیر عامل و سرپرست روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، صابر ثابت زاده؛ معاونت فرهنگی حوزه بسیج و تقی گلستانه؛ رییس امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران، شامگاه چهارشنبه (۲ خرداد ماه) با حضور در منزل جانباز صالح لطفی شیران از خدمات وی به اسلام و انقلاب تقدیر و تشکر کردند.

قلعه بانی در این دیدار گفت: شهدا و جانبازان با جانفشانی و فداکاری توانستند از وطن خود دفاع کنند و اجازه ندهند که بیگانگان بر خاک و وطنشان حکومت کنند، به همین دلیل هر ایرانی موظف است، تکریم از خانواده شهدا وایثارگران را در اولویت کار خود قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد:جوانان باید در شرایط فعلی که تحریم ها از سوی غرب بر کشورمان اعمال شده است، منش شهدا و ایثارگران را سرلوحه کار خود قرار دهند تا بتوانند از این آزمون ها با سربلندی بیرون آیند.
قلعه بانی یاد آور شد: دیدار خانواده شهدا و ایثارگران می تواند ما را برای ادامه راه آنان وسربلندی هرچه بیشتر ایران اسلامی ترغیب کند.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در دیدار از این جانباز سر افراز کشورمان ضمن استماع درد و رنج ایشان و فشارهایی که بر اثر بیماری وی بر خانواده اش تحمیل شده بود، ایشان را نمونه بارز پدر نمونه معرفی کرد.

جانباز لطفی شیران از کارمندان امور رفاهی و وام صندوق های بازنشستگی نفت بود که به جهت وضعیت جسمانی و روحی ایشان، با درجه جانبازی به میزان ۴۰ درصد مشمول طرح از کارافتاده در حال اشتغال شده اند.

وی که سابقه چهار سال  حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل را دارد، در تاریخ ۲۹ اردیبهشت سال ۶۱ در جاده اهواز خرمشهر بر اثر اصابت ترکش از ناحیه پشت دست چپ، در تاریخ ۹ مهر سال ۶۱ به دلیل موج انفجار، در ۲۲ فرودین سال ۶۲ در منطقه فکه از ناحیه سمت چپ سر و در تاریخ ۱۱ اسفند ماه سال ۶۲ از ناحیه کتف و کمر مورد اصابت ترکش قرار گرفت.

لطفی شیران که همچنان از اثرات جنگ تحمیلی رنج می برد، دارای ۲ فرزند دختر، یکی دانشجو دکترای داروسازی و دیگری کلاس چهارم دبستان و یک فرزند پسر، دانشجوی مهندسی نفت است.

به گزارش خبرنگار NIOC، با توجه به مشکلات فراوانی که این خانواده ایثارگر با آن مواجه اند اما تلاش تمامی اعضای خانواده بر مبنای رسیدگی به وضعیت جسمانی پدر استوار بود؛ چراکه رنج و عذابی که با دیدن ناراحتی پدر، در چهره فرزندان و همسر آقای لطفی دیده می شد، به مراتب بیش از دردی بود که موج جنگ بر جسم این جانباز ایثارگر نهاده بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۰۵۵۴۹ بازدید