سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ EN

پایان عملیات توپکرانی هوشمند خط لوله سلمان-سیری

رییس بازرسی فنی شرکت نفت فلات قاره ایران از پایان عملیات توپکرانی هوشمند در خط لوله سلمان- سیری خبر داد و گفت: این خط لوله در صورت تعمیر، هفت تا ۱۰ سال پاسخگوی نیازهای ما خواهد بود و در این مدت می توان عملیات مربوط به احداث خط لوله جدید را نیز به سرانجام رساند.
حیدر غفارپور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: بر اساس محاسبات انجام شده، تعمیر خط لوله سلمان- سیری حدود چهار ماه به طول می انجامد وبا  پایان تعمیرات، پیشرفت های مطلوبی در میدان گازی سلمان حاصل می شود.
وی، فعالیت های بازرسی فنی شرکت نفت فلات قاره ایران را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بازرسی دوره ای از تاسیسات خشکی و دریایی این شرکت، به شناسایی و پیشگیری از بروز بسیاری از مشکلات می انجامد.
ارزیابی استحکام سکوهای دریایی
غفارپور در این زمینه به شناسایی مشکلی در سکوی نصر ۴ منطقه سیری در سال گذشته اشاره کرد و گفت: شناسایی و اقدام به موقع نیروهای بازرسی فنی شرکت نفت فلات قاره ایران از بروز فاجعه در این سکو جلوگیری کرد.
رییس بازرسی فنی شرکت نفت فلات قاره ایران در ادامه از پروژه ای با نام “ارزیابی استحکام سکوها و انجام عملیات ژئوتکنیک” در این شرکت نام برد و اظهار داشت: در این پروژه، استحکام سکوها با استفاده از نرم افزارهای ویژه شبیه سازی می شود و همچنین با گمانه زنی برای سنجش میزان مقاومت خاک، محاسباتی به منظور اطمینان خاطر از استحکام سکو صورت می گیرد.
به گفته وی، با انجام اقدامات مذکور و بازرسی های دوره ای و منظم، طول عمر تجهیزات در شرکت نفت فلات قاره افزایش یافته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۴۴۴۷۹ بازدید