سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

کتاب میکروپالئونتولوژی در اکتشافات نفتی منتشر شد

کتاب میکروپالئونتولوژی در اکتشافات نفتی، به همت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران و با نظارت آموزش مرکزی مدیریت توسعه منابع انسانی این شرکت منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کتاب “میکروپالئونتولوژی در اکتشافات نفتی” ترجمه ای از کتاب ” میکروپالئونتولوژی اکتشافی”؛ اثر رابرت واین جونز است که با موضوع دیرین شناسی ذره بینی و بهره مندی از علم  میکروپالئونتولوژی اکتشافی، به تعیین سن طبقات حفاری شده و تبیین مشخصات سنگ شناسی، تفسیر محیط رسوبی، تکامل و جغرافیای دیرینه افق های مخزنی و سنگ های منشا نفت می پردازد.

در این کتاب، ضمن معرفی سیستماتیک برخی از سنگواره های ذره بینی (میکروفسیل های) جانوری و گیاهی، از نمودارهای گسترش زمانی میکروفسیلی نیز استفاده شده و پیش بینی می شود که به دلیل جامعیت ناشی از وجود مطالعات کاربردی در عرصه صنعت نفت، منبع اطلاعاتی مطلوبی برای کارشناسان و پژوهشگران صنعت نفت به ویژه در بخش اکتشاف نفت و گاز باشد.

کتاب “میکروپالئونتولوژی در اکتشافات نفتی” در دو فصل طبقه بندی شده که شامل میکروپالئونتولوژی محض و کاربردهای آن می شود.

توصیف میکروفسیل های آهکی، میکروفسیل های سیلیسی و فسفاتی و تشریح پالینومورفهاو نانو فسیل های آهکی از جمله فصول این کتاب به شمار می آید.

تفسیر بیواستراتیگرافی و محیط های دیرینه، اکتشافات نفتی و ارزیابی و توسعه مخازن هیدروکربوری، مطالعات موردی اکتشافات نفتی مخازن تخریبی و مطالعات موردی اکتشافات نفتی در سیستم های کربناته، از دیگر سرفصل های این کتاب محسوب می شود.

کتاب “میکروپالئونتولوژی در اکتشافات نفتی” در شمارگان ۵۰۰ نسخه، به همت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران و با نظارت آموزش مرکزی مدیریت توسعه منابع انسانی این شرکت منتشر شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۶۵۲۷ بازدید