سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در فهرست ۱۰ شرکت پیشرو ایران

شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران توانست علاوه بر ارتقای ۱۸ رتبه‌ای جایگاه خود در رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران در لیست ۱۰ شرکت پیشرو رتبه‌بندی سال ۱۳۹۰ قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی IOEC ؛  مهدی نور احمدی مدیر امور اقتصادی شرکت، سازمان مدیریت صنعتی با اعلام این خبر افزود:، طی بررسی اطلاعات مالی و اقتصادی شرکت‌های بزرگ کشور ، در ۴ گروه صدتایی (در مجموع مشتمل بر ۴۰۰ شرکت بزرگ کشور) رتبه بنىی شىه است که شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در رتبه‌بندی سال جاری صد شرکت برتر، توانست با ارتقای جایگاه خود از رتبه ۸۵ در سال گذشته به رتبه ۶۷ در سال جاری دست یابد.

نور احمدی با اعلام اینکه در این رتبه‌بندی ۲۵ شاخص مالی و اقتصادی مورد استفاده و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است، افزود: این شاخص‌ها در ۶ گروه شاخص‌های اندازه و رشد شرکت، شاخص‌های سودآوری و عملکرد، شاخص‌های صادرات، شاخص‌های نقدینگی، شاخص‌های بدهی و شاخص‌های بازار خلاصه می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: معیار اصلی در روش انتخاب ۱۰ شرکت پیشرو ” تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست صد شرکت برتر ایران طی چهار سال اخیر” است.

وی تصریح کرد: فهرستی که براساس معیار اصلی ذکر شده تهیه می‌شود با معیارهای دیگری نظیر وجود اطلاعات شرکت در طرح IMI-۱۰۰ برای حداقل ۳ سال اخیر، منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر و زیان ده نبودن شرکت ، مورد پالایش قرار می‌گیرد و در نهایت این فهرست توسط کمیته‌ای از خبرگان صنعت و اقتصاد مورد بررسی قرار گرفته و ۱۰ شرکتی که بهترین نتایج را کسب کرده باشند، به عنوان شرکت‌های پیشرو شناسایی و معرفی می‌گردند.

این گزارش می افزاید: از جمله مزیتهای مهم رتبه بندی شرکتها می‌توان به فراهم آْمدن امکان مقایسه و زمینه‌های رقابت بین شرکتها، کمک به شرکتها در توسعه برند ملی و بین‌المللی آنها، هدفگذاری در جهت رشد و توسعه پایدار، اشاره کرد.

گفتنی است شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از جمله پیمانکاران موفق فعال در طرح های توسعه صنعت نفت کشور است ،زمینه تاسیس و پیدایش این شرکت ساخت و نصب سکوهای جدید میدان نفتی ابوذر در خلیج پارس بوده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۰۶۶۴۴ بازدید