سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

تهدیداتی در برابر تحریم‌ها داریم که به موقع اعمال می‌شود

حضرت آیت الله خامنه ای در واکنش به تهدیدات نظامی علیه ایران فرمودند: امریکا و دیگران بدانند که می دانند که ما هم در برابر تهدید و تحریم نفتی تهدیدهایی داریم که هر وقتی که لازم باشد اعمال خواهد شد.

به گزارش علمدارنیوز، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران خودآگاهی، اعتماد به نفس ملی و مبارزه با سلطه و استعمار را خطوط کلی انقلاب اسلامی برشمردند و تاکید کردند: شعارهای انقلاب همان شعارهای روز اول است. این مسئله نشان دهنده سلامت انقلاب ملت ایران است.

رهبر انقلاب فرمودند: دهه فجر امسال حال و هوای دیگری دارد زیرا انقلاب اسلامی ایران با پیروزی ملت های منطقه از غربت در آمد.

رهبر انقلاب در بیان مهمترین نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی ایران غلبه بر چالش ها را مهمترین نقطه قوت نظام برشمردند و با اشاره به چالش ها و تهدیدهای پیش روی انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون تاکید کردند : جمهوری اسلامی ایران تا کنون بر همه چالش های پیش روی خود پیروز شده که این مهمترین نقطه قوت نظام ماست.

آری و نه ایران در تحولات منطقه و دنیا تاثیر می گذارد

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: جمهوری اسلامی ایران یک کشور اثر گذار است که آری و نه او در تحولات منطقه و دنیا تاثیر می گذارد.

رهبر معظم انقلاب در ادامه خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران مهمترین نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی ایران را غلبه بر چالش ها و تهدیدات علیه انقلاب اسلامی و همچنین سطح بالای علمی و پیشرفت جوانان کشور عنوان کردند و با اشاره به شهادت احمدی روشن و رضایی نژاد شهدای هسته ای، حرکت عظیم جوانان در خصوص اعلام آمادگی برای تحصیل در رشته های هسته ای را نشان دهنده اوج توجه نسل سوم انقلاب به این مسئله دانستند.

ایشان پیشرفت های عظیم کشور در زیر ساخت های اقتصادی را نقطه قوت دیگر نظام برشمردند و با اشاره به ارتقاء جهش وار تاثیرگذاری ایران در مناسبات منطقه تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران یک کشور اثر گذار است که آری و نه او در تحولات منطقه و دنیا تاثیر می گذارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از بیانات خود اولین ضعف جمهوری اسلامی ایران را گرایش به دنیاطلبی برخی از مسئولان عنوان کردند و با اشاره به تاثیر این روحیه در آحاد مردم اسراف و مصرف زدگی را خطر در راه انقلاب دانستند.

ایشان در بیان ضعف دیگر کشور عدم پیشرفت اخلاقی و تزکیه نفسانی، متناسب را پیشرفت های علمی و سیاسی عنوان کردند و فرمودند: البته در مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در این زمینه بسیار بهتر عمل کردیم.

ضعف مهم دیگر نظام اسلامی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب پرداختن به عدالت اجتماعی بود که ایشان در این زمینه تاکید کردند: در عدالت اجتماعی به نقطه مطلوبی که از قبل از انقلاب آرزوی ما بوده است نرسیده ایم.

رهبر معظم انقلاب در بیان راهکارهای جبران و غلبه بر چالش ها و ضعف های انقلاب، نگاه صحیح به آینده و مسئولیت پذیری همه مردم به خصوص خدمتگزاران را ضروری خواندند و فرمودند: حتی اگر رهبری هم ضعفی داشت باید متواضعانه ضعف خود را بپذیرد.

پرهیز از تنبلی و کم کاری و همچنین فریب نخوردن از دشمن ۲ راهکار دیگر برای غلبه بر این چالش ها بود که رهبری به آنها اشاره کردند و با اشاره به نامه رئیس جمهور آمریکا به ایشان و پاسخ به آن، تاکید کردند نباید فریب لبخند دشمن و وعده های دروغین آنها را خورد.

تهدیداتی در برابر تحریم ها داریم که به موقع اعمال می شود

حضرت آیت الله خامنه ای در واکنش به تهدیدات نظامی علیه ایران فرمودند: امریکا و دیگران بدانند که می دانند که ما هم در برابر تهدید و تحریم نفتی تهدیدهایی داریم که هر وقتی که لازم باشد اعمال خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تهدیدات آمریکا مبنی بر اینکه همه گزینه ها در رابطه با ایران بر روی میز است، تاکید کردند: تهدید به جنگ به ضرر آمریکاست اما خود جنگ ۱۰ برابر بیشتر به ضرر آمریکاست.

ایشان با تاکید بر اینکه تهدید نشان دهنده عجز آمریکا از مقابل منطقی و گفتمانی است تصریح کردند: این نشان می دهد که گفتمانی در برابر جمهوری اسلامی ایران ندارند و آمریکا جز زور منطقی ندارد و جز خونریزی راهی برای پیشبرد خود ندارد.

رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کردند این رویه اعتبار آمریکا را خواهد شکست و این همان چیزی است که سرنوشت رژیم ها را معین می کند و آن نظامی که در چشم مردم خودش اعتبارش بشکند سرنوشتش معلوم است مانند رژیم صهیونیستی.

حضرت آیت الله خامنه ای در واکنش به تهدیدات نظامی علیه ایران فرمودند: آنها و دیگران بدانند که می دانند که ما هم در برابر تهدید جنگ و تحریم نفتی تهدیدهایی داریم که هر وقتی که لازم باشد اعمال خواهد شد.

هر جا هر ملتی با رژیم صهیونیستی مبارزه کند ما پشت سرش هستیم

رهبر انقلاب در واکنش به ادعای حکام بحرین مبنی بر دخالت ایران در امور این کشور تأکید کردند: اگر در بحرین دخالت می کردیم قطعا اوضاع طور دیگری می شد.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به تحولات منطقه و بیداری اسلامی تصریح کردند: در فاصله بین دو دهه فجر از سال گذشته تاکنون ۴ طاغوت به زیر کشیده شدند.

ایشان نتایج انتخابات در تونس و مصر را نشاندهنده شکست آمریکایی ها و غربیها و دسته های تبلیغاتی آنها در اسلام هراسی عنوان و تصریح کردند: مردم کشورهای منطقه طرفدار اسلام هستند.

رهبر معظم انقلاب یکی دیگر از آثار تحولات اخیر منطقه را ضعف روز افزون رژیم صهیونیستی عنوان و تأکید کردند: در پی بیداری اسلامی مردم منطقه این رژیم دچار انزوا شده است. ایشان یکی از برکات این تحول را امیدوار شدن جوانان فلسطینی عنوان کردند.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه ملت بحرین از همه مظلوم ترند، تصریح کردند: ملت بحرین درخواست به حقی دارند اما در بایکوت خبری و رسانه ای، رسانه های دنیا هستند.

ایشان با اشاره به ادعای حکام بحرین مبنی بر دخالت در مسائل داخلی این کشور با تکذیب این ادعا تأکید کردند: ما جایی که دخالت کنیم صریح می گوییم، در قضیه فلسطین دخالت کردیم که نتیجه اش پیروزی جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه بود؛ دخالت کردیم و صریح گفتیم بعد از این هم هر جا هر ملتی با رژیم صهیونیستی مبارزه کند ما پشت سرش هستیم و هیچ ابایی از این موضوع نداریم.

رهبر انقلاب تأکید کردند: اگر در بحرین دخالت می کردیم قطعا اوضاع طور دیگری می شد.

ایشان با اشاره به ضعف سیاسی و اقتصادی روز افزون آمریکا و شکست های پیاپی این کشور در عراق و فلسطین تأکید کردند: آمریکایی ها بدون هیچ دستاوردی از عراق خارج شدند.

رهبر انقلاب با اشاره به قضایای داخلی آمریکا تأکید کردند: این کشور از لحاظ داخلی هم دچار ضعف شده و ملت آمریکا بیش از ۴ ماه است که در اعتراض به سیاست ها و وضعیت اقتصادی کشور در خیابان ها هستند.

ایشان با اشاره به تحریم های کشورهای غربی علیه ملت ایران تصریح کردند: تأکید ویژه دشمنان ایران در تحریم ها نشان دهنده ضعف آنهاست و در درجه بعدی این تحریم ها به این دلیل که باعث توجه به استعدادهای داخلی می شود به نفع ملت ایران است.

رهبر انقلاب خطبه دوم نماز جمعه را به زبان عربی ایراد کردند

خطبه دوم نمازجمعه امروز تهران به امامت مقام معظم رهبری به زبان عربی ایراد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران را به زبان عربی آغاز ‏کردند و خطاب به نمازگزاران فرمودند خطاب من در این خطبه به برادران عربی ماست که دوران حساسی را ‏می گذرانند.‏

بر اساس این گزارش با وجود اینکه خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران به پایان رسیده و خطبه دوم توسط مقام ‏معظم رهبری در حال قرائت است اما لحظه به لحظه به اجتماع نمازگزاران تهرانی اضافه می شود.‏

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۳۸۴۰۲ بازدید