سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

۳۸۵ هزار متر چاه نفت و گاز در ۱۰ ماه امسال حفاری شد

۳۸۵ هزار متر چاه نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور با تلاش کارکنان شرکت ملی حفاری ایران از آغاز تا پایان دی امسال حفاری شد.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران اعلام کرد: این متراژ حفاری نسبت به شاخص برنامه تعریف شده برای امسال ۱۷ هزار و ۴۵۰ متر افزایش نشان می دهد.

براساس این گزارش، در ۱۰ ماه سال جاری ۱۵۴ حلقه چاه نفت و گاز به وسیله ناوگان حفاری شرکت ملی حفاری ایران تکمیل شد که از این تعداد ۷۹ حلقه توسعه ای توصیفی، دو حلقه اکتشافی و ۷۳ حلقه تعمیری بوده است.

از این چاه ها ۵۳ حلقه توسعه ای و ۴۶ حلقه تعمیری در گستره فعالیت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ۶ حلقه توسعه ای و ۱۴ حلقه تعمیری در حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی، ۵ حلقه توسعه ای و ۱۱ حلقه تعمیری در وسعت کاری شرکت نفت فلات قاره، ۱۵ حلقه توسعه ای و یک حلقه اکتشافی و ۲ حلقه تعمیری در قالب پروژه و یک حلقه اکتشافی به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری و تکمیل شد.

در فهرست چاه های حفاری شده تکمیل ۱۲ حلقه چاه در فاز ۱۰ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی دیده می شود؛ در حالی که حفاری ۱۲ حلقه چاه های گازی فاز ۹ نیز در آستانه کامل شدن است.

انجام ۶ هزار و ۲۷۴ عملیات فنی و ۹۲۸ مورد عملیات ویژه از جمله ۳۶ هزار و ۵۶۵ متر حفاری جهت دار و یک هزار و ۹۳۹ متر مغزه گیری، از فعالیت های حوزه خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران است که به ترتیب ۵۳۲ و ۲۳ عملیات بیشتر از آمار ثبت شده در دوره مشابه سال قبل است.

این بخش فعالیت ها در کنار عملیات حفاری، وجه تمایز برجسته شرکت ملی حفاری ایران نسبت به شرکت های فعال در عرصه صنعت حفاری در جهان است زیرا عملیات حفاری و دست کم ۲۰ مورد خدمات جانبی تخصصی از سوی چند شرکت انجام می شود.

جلوافتادگی در برنامه حفاری چاه های نفت و گاز و تولیدی شدن زودهنگام چاه ها از دستاوردهای مهمی است که مورد توجه شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد.

بر اساس اعلام مدیریت برنامه ریزی تلفیقی، این شرکت در ۱۰ ماه امسال موفق شد حفاری و تکمیل  ۳۳ حلقه چاه را ۳۴۷ روز زودتر از برنامه پیش بینی شده به پایان برساند.

شرکت ملی حفاری ایران، یکی از شرکت های بالادستی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران است که حوزه ستادی آن در اهواز استقرار دارد و بیش از ۹۰ درصد عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی این صنعت را در مناطق خشکی و دریایی ۱۱ استان نفت خیز کشور انجام می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۲۲۲۷۳ بازدید