سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

بیمارستان بزرگ نفت اهواز تندیس زرین مرکز درمانی برتر را کسب کرد

 بیمارستان بزرگ نفت اهواز در نخستین جشنواره کشوری حاکمیت بالینی، تندیس طلائی مرکز درمانی برتر را کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در جشنواره کشوری حاکمیت بالینی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، بیمارستان بزرگ نفت اهواز با اخذ امتیازات لازم در ۷ محور مورد نظر طرح حاکمیت بالینی جزو مراکز درمانی برتر سراسر کشور انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، بیمارستان نفت تهران از سوی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به عنوان بیمارستان نمونه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور معرفی و پس از ارزیابی های لازم از سوی این وزارتخانه درباره رعایت محورهای مورد نظر طرح حاکمیت بالینی در نهایت در نخستین جشنواره کشوری حاکمیت بالینی در جمع مراکز درمانی برتر کشور جای گرفت.

هفت محور مورد نظر در این طرح شامل آموزش و مهارت آموزی، مدیریت کارکنان، ممیزی بالینی، تعامل با بیمار و جامعه، اثربخشی بالینی، استفاده از اطلاعات و نیز مدیریت خطر است.

حاکمیت بالینی یا Clinical Governance به معنای برقراری حاکمیت بر ارائه خدمات سلامت و نیز فرآیندی است که به حفظ و ارتقای استانداردهای مراقبت از بیمار کمک می کند. حاکمیت بالینی در سال ۸۸ به عنوان یک چارچوب مورد قبول برای ارتقای کیفیت در وزارت بهداشت انتخاب و به دانشگاه های سراسر کشور ابلاغ شد.

گفتنی است تندیس طلایی معرفی بیمارستان بزرگ نفت به عنوان مرکز درمانی برتر در این جشنواره را دکتر کیان، مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از وزیر بهداشت دریافت کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۲۴۷۰ بازدید