سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

۱۳۱ حلقه چاه نفت و گاز توسط ناوگان NIDC حفاری شد

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران از حفاری ۱۳۱ حلقه چاه نفت و گاز از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ناصر قلی پور؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: در ۹ ماهه ابتدای سال جاری این شرکت با به کارگیری ۷۱ دستگاه حفاری موفق به حفاری ۱۳۱ حلقه چاه با متراژ بیش از ۳۴۴ هزار متر شده است .

قلی پور اظهار داشت: این تعداد شامل ۵۴ حلقه چاه توسعه ای، ۶۴ حلقه چاه تعمیری، ۱۱ حلقه چاه توصیفی و ۲ حلقه چاه اکتشافی می باشد که حفاری نزدیک به ۳۰۰ هزار متر مربوط به چاههای توسعه ای ، بیش از ۲۵ هزار متر مربوط به چاههای تعمیری ، بیش از ۳۶ هزار متر مربوط به چاه های توصیفی و بیش از ۹ هزار متر مربوط به چاههای اکتشافی بوده است.

 وی اضافه کرد:که متوسط متراژ روزانه در چاه های توسعه ای، هزار و ۱۰۶ متر و در چاه های اکتشافی ۴۱ متر بوده که این میزان رکورد بسیار خوبی برای دستگاه های حفاری است.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به نقش جابجایی سریع و به موقع دستگا ههای حفاری به مناطق عملیاتی مورد نظر گفت: در ۹ ماهه ابتدای سال جاری تعداد ۱۲۴ دستگاه حفاری در مناطق مختلف عملیاتی، توسط تیم های تخصصی این شرکت بدون هیچگونه حادثه ای جا به جا شدند .

قلی پور افزود: شرکت ملی حفاری ایران به عنوان یک بنگاه اقتصادی سود ده، ضمن پرداخت تمامی عوارض و مالیات های دولتی، هزینه های جاری خود را نیز تأمین می کند و همچنین سرمایه گذاری های مختلف از قبیل ارتقاء فنی دستگاه های حفاری، تأمین ماشین آلات و تجهیزات حفاری و خدمات فنی، مهندسی را با بهره گیری از سودهای حاصله در پروژه های مختلف عملیاتی و خدمات فنی را به انجام می رساند .

وی با اشاره به استراتژی بومی سازی صنعت حفاری و رسیدن به خودکفایی در این صنعت مهم اضافه کرد: در جهت بومی سازی این صنعت تلاش گسترده ای جهت حمایت و پشتیبانی از صنایع داخلی در حال انجام است و با کوشش های صورت گرفته هم اینک هزاران قطعه از تجهیزات این صنعت توسط تولیدکنندگان داخلی تأمین می شود، در همین راستا در نهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری از یک دستگاه دراوکس و دو دستگاه تراکشن موتور ساخت داخل رونمایی شد.

 شرکت ملی حفاری ایران از شرکت های برتر حفاری در خاورمیانه است که بیش از ۹۰ درصد حفاری چاه های نفت و گاز در کشور را برعهده دارد.این شرکت همچنین برنامه ریزی های گسترده ای را برای حضور در بازارهای بین المللی دارد. با حضور شرکت ملی حفاری ایران در بازار رقابت، بسیاری از شرکت های خارجی مجبور به تعدیل تقاضاهای خود و شرکت در یک رقابت سالم شده اند .

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۰۴۲,۴۳۹ بازدید